Igal pool räägitakse kevadisest koristusest, kuid sügis on selleks veel parem aeg, sest kui päevad on nii lühikesed, tekib vähem kiusatust kuskile välja minna ja seega veedame kodus rohkem aega. Niisiis, millest suurpuhastust alustada? Peske aknad; pühkige tolm põrandaliistudelt ja kõige sagedamini kahe silma vahele jäetavatelt kohtadelt, nagu lambikuplitelt, kappide ja riiulite pealt; puhastage küpsetusahi, külmkapp, kamin (kui see teil on) jne.
Nende töödega aitavad hõlpsamini hakkama saada tänapäevased seadmed, nagu näiteks varstolmuimeja ja aknapesurobot.
Tehke revisjon ka kappides ja kummutites
Teisisõnu, visake välja kõik, mida teil vaja ei lähe – alates ebavajalikest riietest, jalatsitest ja laste mänguasjadest kuni majapidamistarvikute, mööbli ja kodutehnikani. Kasutuseks veel sobilikud asjad viige taaskasutusse. Ärge unustage ka köögikappe – pika säilivusajaga toiduaineid võib samuti puudust kannatavatele inimestele annetada.
Kui kodu ei ole üle koormatud, tekib vähem stressi, sest kodu on siis kergem hooldada ja seal on lihtsalt meeldivam viibida. Ebavajalikke asju asendavad siin need, mis valmistavad rõõmu ja kaunistavad kodu.
Vajaduse korral vahetage välja kodu valgustid
Pimedal ajal on väga oluline, et ruumid oleksid kohaselt valgustatud. See on oluline mitte ainult hubasuse, vaid ka turvalisuse kaalutlustel. On tähtis teada, et töötamiseks ja puhkamiseks vajame me erinevat valgustust.
Ümbruse ja kohtvalgustus. Igas kodus domineerib ümbruse ehk üldvalgustus. Seda aitavad luua seina- või laevalgustid. Kohtvalgustus aitab esile tuua teatud objektid. Et elutuba või mis tahes muud ruumi hubasemaks muuta, pange sinna täiendav põranda- või laualamp. Magamistuppa sobib ideaalse lahendusena väike nutivalgusti, mida saab suurepäraselt hoida öökapil.