Fookus paika
Fokin selgitab, et samaaegselt mitut projekti juhtides peab tal olema väga selge arusaam nendega seotud järgmistest sammudest ning seda ei tohi summutada muu infomüra, mis prioriseerimise segi võiks paisata. «Panen endale alati kirja tänase päevaga seotud ülesanded ja vaatan, et neid poleks sealjuures rohkem kui viis,» soovitab ta, vältides ise pikki nimekirju tegevustest, mis niikuinii ühe päeva sisse ära ei mahu.
Kiire tempo puhul aitab süsteemsus
«Samuti on mul telefonis eraldi märkmete kaustad. Sinna lisan näiteks inspireerivaid tsitaate, mulle soovitatud raamatuid või mõtteid podcastist, mille kallal hiljem edasi töötada. Mulle meeldib süsteemsus ja see aitab leida üles info algallika,» kirjeldab Fokin.
Võta väikeseid energiapause
Ühelt teemalt teisele keskendumine võib uuringute kohaselt võtta koguni 20 minutit. «Kui räägime ühel koosolekul numbritest ja teisel loovteemadest, siis ei ole võimalik lihtsalt – hops – ühelt teisele hüpata. Vajan selleks aega ega usu, et multitaskimine ehk mitme asja tegemine korraga üldse kellegi jaoks võimalik oleks. Väikelaste emmedele ehk vaid,» räägib Fokin, kes peab suure osa koosolekutest ka telefoni teel. «Seega teen alati koosolekud ja kohtumised mitte 60 minuti vaid 45 minuti pikkusena, et kasutada nende vahele tekkivat pausi oma mõtetega ühelt teemalt teisele üleminemiseks.»
Üleüldse on n-ö enda akude laadimine Fokini sõnul üks olulisi tingimusi, mis võimekusele plaane ja eesmärke ellu viia aluse paneb. «Asjad toimivad vaid siis, kui sul on klaas täis ehk piisavalt und, hea toitumine, laetud akud ja rõõm sinu ümber. Minu jaoks on näiteks selliseks laadijaks mets aga ka koos lähedastega veedetud aeg. See annab energiat ja hoogu juurde ning näen selle positiivset mõju oma tervisele isegi telefoni terviserakendusest!»