L, 10.12.2022

Ženja Fokin jagab 5 nippi, mis aitavad tal jõulueelses saginas tööülesannete kõrgusel püsida

Kodu.postimees.ee
Ženja Fokin jagab 5 nippi, mis aitavad tal jõulueelses saginas tööülesannete kõrgusel püsida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ženja Fokin, 2018.
Ženja Fokin, 2018. Foto: Madis Sinivee/Postimees Grupp

Kohe algav detsember on endaga juba praegu korraliku kaose kaasa toonud, kus aasta lõpuga seotud pingelistele töödele ja tegemistele lisab raskust praegune pime aastaaeg. Vaata, milliste harjumuste hoidmine aitab leida hilises sügistalves motivatsiooni ja inspiratsiooni kõik vajalik ära teha.

Stilist ja moeekspert Ženja Fokin on üks neist paljudest, kellele tähendab peagi algav jõuluperiood aasta üht tihedaimat tööhooaega. «Mul ei ole olemas tavalist päeva. Iga päev on eriline ja kuidas sellega hakkama saan, on kindlasti suhtumise küsimus,» märgib ta. Oma tempoka ajakava ja paljude eri projektidega jääb ta paljudele silma lisaks ka hea ajaplaneerijana.

Hea algus päevale

Kuigi kiired ajad võivad paratamatult tekitada meis soovi oma tempot veelgi tõsta, et rohkem tegevusi päeva ära mahutada, võib tähtsatele asjadele keskendumine rapsimise asemel tuua Fokini sõnul hoopis tõhusamad tulemused. «Kuigi telefon on mulle ülioluline töövahend, siis hommikul ärgates ei asu ma kohe telefonis kirju ja teavitusi lugema, vaid võtan aega molutamiseks - nagu Fred Jüssi õpetab. Kui kohe infomürasse sukeldume, hakkame endale justkui jäneseurgu kaevama, mis on täis teiste poolt meile loodud ülesandeid ja kust pärast välja ronida on raske,» selgitab ta. Nii alustab pidevalt mitme projekti kallal toimetav stilist ka ise päeva hoopis sellega, et võtab esmalt endale aega kas meditatsiooni, jooga või raamatuga ning paneb sel moel päevale aluse, kust edasi värske energiaga töö kallale asuda.

Vali nutikad töövahendid

Stilisti sõnul peab tema kodukontor pidevalt liikuv olema, kuid samas ei tee ta allahindlust ei tehnika võimsuse ega vastupidavuse osas. Samuti soovitab ta hoida olulisi päevasündmusi telefoni kalendris, et neid oleks võimalik igal ajal järgi vaadata, kui järgmisi kohtumisi planeerida või sündmusega seotud detaile täpsustada.

Fookus paika

Fokin selgitab, et samaaegselt mitut projekti juhtides peab tal olema väga selge arusaam nendega seotud järgmistest sammudest ning seda ei tohi summutada muu infomüra, mis prioriseerimise segi võiks paisata. «Panen endale alati kirja tänase päevaga seotud ülesanded ja vaatan, et neid poleks sealjuures rohkem kui viis,» soovitab ta, vältides ise pikki nimekirju tegevustest, mis niikuinii ühe päeva sisse ära ei mahu.

Kiire tempo puhul aitab süsteemsus

«Samuti on mul telefonis eraldi märkmete kaustad. Sinna lisan näiteks inspireerivaid tsitaate, mulle soovitatud raamatuid või mõtteid podcastist, mille kallal hiljem edasi töötada. Mulle meeldib süsteemsus ja see aitab leida üles info algallika,» kirjeldab Fokin.  

Võta väikeseid energiapause

Ühelt teemalt teisele keskendumine võib uuringute kohaselt võtta koguni 20 minutit. «Kui räägime ühel koosolekul numbritest ja teisel loovteemadest, siis ei ole võimalik lihtsalt – hops – ühelt teisele hüpata. Vajan selleks aega ega usu, et multitaskimine ehk mitme asja tegemine korraga üldse kellegi jaoks võimalik oleks. Väikelaste emmedele ehk vaid,» räägib Fokin, kes peab suure osa koosolekutest ka telefoni teel. «Seega teen alati koosolekud ja kohtumised mitte 60 minuti vaid 45 minuti pikkusena, et kasutada nende vahele tekkivat pausi oma mõtetega ühelt teemalt teisele üleminemiseks.»

Üleüldse on n-ö enda akude laadimine Fokini sõnul üks olulisi tingimusi, mis võimekusele plaane ja eesmärke ellu viia aluse paneb. «Asjad toimivad vaid siis, kui sul on klaas täis ehk piisavalt und, hea toitumine, laetud akud ja rõõm sinu ümber. Minu jaoks on näiteks selliseks laadijaks mets aga ka koos lähedastega veedetud aeg. See annab energiat ja hoogu juurde ning näen selle positiivset mõju oma tervisele isegi telefoni terviserakendusest!»

Märksõnad
Tagasi üles