L, 10.12.2022

Jeff Bezos majapidamistele: lootke parimat, ent valmistuge halvimaks

Kodu.postimees.ee
Jeff Bezos majapidamistele: lootke parimat, ent valmistuge halvimaks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jeff Bezos, 2017.
Jeff Bezos, 2017. Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP/Scanpix

Amazoni asutaja ning maailma üks rikkamaid mehi manitseb inimesi pühade eel tarbimist vähendama. Lootke parimat, ent valmistuge halvimaks, paneb ta südamele. 

Amazoni asutaja Jeff Bezos teab maailmamajandusest ilmselt rohkem kui tavainimene. CNN-le antud intervjuus soovitas maailma üks rikkamaid mehi inimestel sularaha turvalises kohas hoida ning vältida tarbetuid pühadekulutusi. 

Bezos soovitas Ameerika majapidamistel vältida suurte ostude, näiteks külmkapi või uhiuue auto ostmist, arvestades riski, et majandusolud halvenevad.

«Kui te elate üksi ja mõtlete näiteks suure ekraaniga televiisori ostmisele, siis võib-olla tasub seda mõtet veel veidi marineerida ja raha kõrvale panna. Ärge minge väga suure riski peale välja ning jälgige majanduses toimuvat,» sõnas ta. 

Amazoni looja ja endine tegevjuht soovitab ka väikeettevõtetel korraks pidurit vajutada ning peatada investeeringud kõiksugu seadmetesse. Pange raha kõrvale ja maandage oma riske, ütles ta. «Lootke parimat, kuid valmistuge halvimaks,» kõlasid ta sõnad. 

Märksõnad
Tagasi üles