61 AASTAT Tallinna botaanikaaed kutsub taimesõpru sünnipäevale

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Tallinna Botaanikaaed tähistab neljapäeval oma 61. sünnipäeva.
Tallinna Botaanikaaed tähistab neljapäeval oma 61. sünnipäeva. Foto: Tallinna botaanikaaed

Tallinna botaanikaaed saab sel neljapäeval, 1. detsembril 61-aastaseks. Sünnipäeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid ning meisterdamise töötoad suurtele ja väikestele. Pidupäeva puhul on botaanikaaia sissepääsupilet kõigile soodushinnaga 1 euro.

Botaanikaaed pakub võimalust koos giididega külastada Vahemere maade igihaljast metsa ning heita pilgu ka Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele. Jalutuskäigud viivad Ameerika ja Aafrika kõrbetetesse ja vihmametsa. Meeldejäävatel taimeretkedel saab kuulata põnevaid lugusid ja kohtuda ananassi, papaia, kakaopuu, musta pipra, huulepulgapuu, papüüruse, puuvillapõõsa ja paljude teiste tuntud tarbetaimedega. Kes tahavad aga salapärasele taimemaailmale veelgi lähemale jõuda, saavad taimi uurida ka mikroskoobi abil. Kõik soovijad saavad joonistada botaanikaaiale sünnipäevaks kaardi.

Ekskursioonid on 1. detsembril kell 11.00 vene keeles ning kell 12.00, 13.00 ja 14.00 eesti keeles. Kell 11.00-15.00 saab uurida taimi mikroskoobi läbi ja joonistada sünnipäevakaarti.

Tallinna botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal. 1995. aastal botaanikaaed munitsipaliseeriti ning on olnud sealt alates Tallinna linna hallatav asutus. Tallinna Botaanikaaed on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni (ABBG) ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni (BGCI) liige.

61 aasta jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad – Tallinna Botaanikaaias on üle 8000 taksoni ja sordi.

Tagasi üles