«Õpetaja põhipalk ei ole väga suur ja lisaks toetan oma abikaasat, kes on Eestisse kolinud Venemaalt. Saime tuttavaks 5 aastat tagasi ja tänaseks oleme aasta abielus olnud,» kirjeldas kolme erineva kutseharidusega Sander, miks just tema peaks Kaamos Kinnisvara korteri aastaks tasuta kasutada saama.
23-aastane Tallinnast pärit Sander elab hetkel koos abikaasa ja oma vanematega ühes korteris Põhja-Tallinnas, ent tema soov on raha kõrvale panna, et ühel päeval oma korter osta. «Sellega on väga rakse, sest palju raha kulub kütusele, elamiskuludele, mida vanematega jagame, ning õpingute peale.»
Lisaks automaatiku, sisetööde elektriku ja robotitehniku kutseharidusele on Sander suur entusiast ka tehnikas ja tehnoloogias. «Ma olen veel üsna noor, aga juba töötanud tehnikuna, elektromehaanikuna ja vanemelektrikuna mereväes. Praegu töötan Tallinna Polütehnikumis automaatika kutseõpetajana ja jagan seal oma teadmisi ning oskused õpilastele,» rääkis võitja.
Sandri abikaasa Zoja töötab aga miinimumpalga eest graafilise disainerina ning alustas äsja eesti ja inglise keele õpinguid. Juba erinevates valdkondades end harinud Sander alustas ise sel aastal õpinguid Saksamaa ülikoolis Robotics Engineering erialal. «Mul on praegu käsil oma startup nimega HomeEngine, millega proovin koostada ja luua uue süsteemi mikroarvuti baasil nutika kodu jaoks.»
Konkursile laekus üle pooletuhande loo
«Kokku laekus meile 581 lugu, mille hulgast valis žürii finaali kuus parimat. Kõikide lugude läbitöötamine võttis kokku rohkem kui 10 tundi, ning laiema žürii ette jõudis sellest üle 100 loo, mille vahel tuli teha lõplik valik,» rääkis Kaamos Groupi turundusjuht Maris Pukk.