L, 4.02.2023

Riias kukkus paneelmaja katus sisse

Kodu.postimees.ee
Riias kukkus paneelmaja katus sisse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Stūrmaņu 3.
Stūrmaņu 3. Foto: Google Maps / Ekraanitõmmis

Teisipäeval, 29. novembri õhtul, kukkus Riia Bolderāja nimelises eeslinnas asuva viiekorruselise paneelmaja katuse betoonist detail kortermaja pööningule, vahendab LSM.

Aadressil Stūrmaņu 3 asuvast kortermajast evakueeriti 24 inimest, teatas riiklik tuletõrje- ja päästeteenistus (VUGD). Õnnetuses keegi viga ei saanud.

Riia linna ehitusameti eksperdid saabusid sündmuskohale ning viisid läbi esialgse ekspertiisi. Ametnikud keelasid elanikel kodudesse naasta, kuniks põhjalikum ekspertiis on läbi viidud ning saab olla kindel, et hoone on ohutu. 

VUGD pressiesindaja Ilze Dāme-Birziņa märkis, kodudesse ei lubatud naasta neil, kelle trepikoda antud õnnetus mõjutas, teiste trepikodade elanikel lubati peale esialgset ekspertiisi koju naasta.

Rīga munitsipaalpolitsei avalike suhete peaspetsialist Toms Sadovskis ütles, et 24 inimest evakueeriti. Esmalt viidi inimesed bussiga sooja. Kaks elanikku, kel koju naasta ei lubatud, majutati hotelli, teised keeldusid sellest pakkumisest ning läksid sugulaste või tuttavate poole.

Sadovskile teadaolevalt haldab hoonet Rīga House Manager (RNP), mis peab lähipäevil tegema hoones põhjaliku ekspertiisi.

Märksõnad
Tagasi üles