R, 27.01.2023

VIDEO JA PILDID ⟩ Tallinna valgusfestival viib muinasjutumaailma, kus imed kunagi otsa ei saa

Kodu.postimees.ee
Tallinna valgusfestival viib muinasjutumaailma, kus imed kunagi otsa ei saa
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

9. detsembril Tallinna Lauluväljakul avatava valgusfestivali tarbeks tuuakse Eestisse kokku üle 25 tonni illuminatsioone. Festivali peateemaks on tuntud muinasjutt Alice Imedemaal ning loodav fantaasiamaailm võtab enda alla kogu lauluväljaku merepoolse ala.

Valgusfestivali Imedemaa skulptuuridele kulub 70 tuhat elektripirni ja 18 tuhat meetrit siidi. Lisaks saavad huvilised kõndida laserkiirte metsas ja nautida meeliköitvaid laseretendusi. Tuntud muinasjutu Alice Imedemaal temaatilisel valgusfestivalil näidatakse suisa kuuel nädalavahetusel laseretendusi.

Fantaasiariik Alice Imedemaal ehitatakse üles lauluväljaku merepoolsel alal. Kümned valgusskulptuuride ansamblid kujutavad nii kuulsa muinasjutu tegelasi ja olustikku kui muid fantastilisi taimi, loomi, linde ja ehitisi. Sadade tuhandete lampidega ehitud ja siidiga kaetud skulptuurid on kuni kaheksa meetrit kõrged.

Laserkiirte metsas toimuvad valgusfestivali lahtioleku õhtutel igal reedel, laupäeval ja pühapäeval laseretendused, milles kasutatakse 12 laserit ning kõlab spetsiaalselt showks loodud muusika. Valgusfestivali meelelahutusprogrammile lisaks luuakse ka jõuluturg, tänavatoidu ala ja jõuluvana kohtumispaik. Avatud on Tivoli lõbustuspark.

Valgusfestival Imedemaa avatakse 9. detsembril ning on lahti iga nädala reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 17:30st 22ni. Lisainfot leiab SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles