2. Kasuta kodumasinaid säästlikumalt
Pane pesumasin ja nõudepesumasin tööle alles siis, kui need on täis, ning vähenda ka pesemistemperatuuri. Pesemine 30 kraadi juures ja pikema režiimiga on uuringute järgi rahakotisõbralikum ning säästab ka rõivaid. Vaata üle ka koduste suuremate energiatarbijate – kütteseadmete (elektriboilerite ja -radiaatorite), aga ka soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi temperatuurid.
3. Kui võimalik, reguleeri toatemperatuuri
Väga soojas kodus on mõnus olla, kuid optimaalne toatemperatuur võiks jääda 21 kraadi juurde. Kui sul on võimalik temperatuuri reguleerida, tasub seda kindlasti kokkuhoiu huvides teha. Rusikareegel on, et iga toasooja kraadi kohta kasvab energiakulu 5 protsenti. Temperatuuri tasub allapoole reguleerida ööseks ja ajaks, kus kedagi kodus ei viibi. Selleks, et toasooja hoida, kasuta akende ette tõmmatud paksemaid kardinaid ja põrandal vaipu. Tuuluta tuba ühe korraga ja lühikest aega, mitte päeva jooksul pidevalt.
4. Ühenda lahti ooterežiimil olevad seadmed
Võid ka investeerida näiteks nutipistikusse, mille abil saad seadet nutitelefoni abil sisse-välja lülitada või määrata ajavahemikke, millal seade võib töötada. Muidugi on lihtsam seadmed, mida sa ei kasuta, lahti ühendada, näiteks teleri ooterežiimil hoidmine võib aasta jooksul kokku anda märgatava elektrikulu. Osa seadmeid siiski pistikus olles elektrit ei tarbi, näiteks tavalist veekeedukannu pole vajadust vooluvõrgust välja võtta.
Kodus on ikka vaja süüa teha või toitu soojendada, nii et selle arvelt energia kokkuhoid pole lõputult võimalik. Aga mõned nipid tulev siingi appi. Kokates kasuta paraja suurusega panni ja vali sellega klappiv pliidiplaat. Kui ahi on sobiva temperatuurini soojenenud, pane kook kohe ahju küpsema, mitte ära lase sel niisama küdeda (ning muide, üldiselt eelsoojenevad ahjud kiiremini, kui võiks arvata). Ka veekeedukann, mis peab minutiga vee keema ajama, võtab selleks korraga tubli koguse elektrienergiat. Kui soovid tassi teed, siis keedagi vaid vajalik kogus, mitte rohkem.