L, 4.02.2023

AITA AIDATA ⟩ Toidupank kogub reedel ja laupäeval annetusi

Abivajajate arv on tänavu keskmiselt 20 000 inimest, neist 8000 on lapsed
Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Toidupank kogub reedel ja laupäeval annetusi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.
Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. Foto: Eero Vabamägi/Postimees Grupp

Toidupank varub 9. ja 10. detsembril toimuvatel toidukogumispäevadel 77 jaekaupluses üle Eesti kauasäilivat toitu suurenenud toiduvajaduse leevenduseks ja toiduvarude rikastamiseks.

«Toidupanga abivajajate arv on sellel aastal jõudnud keskmiselt 20 000 inimeseni nädalas, kellest ligi 8000 moodustavad lapsed. Abivajajate tõusu põhjuseid on mitmeid - inflatsioon, kõrgenenud energiahinnad, Ukraina sõjapõgenike lisandumine, suhtelise vaesuse kasv,» rääkis Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. Ta lisas, et teadlikult enne jõule annetatud toidud on oluline lisa puudustkannatavate inimeste toidulauale.

Boerefijni sõnul on Toidupanga toidukäive sel aastal võrreldes mullusega kasvanud, kuid seda peamiselt kauplustest nn päästetud toidu arvelt. «Eesmärk on päästetud toidule lisada juurde kvaliteetseid kauasäilivaid tooteid, et toidupakk oleks mitmekesisem ja toitvam. Nendest aga on Toidupankadel kõige suurem puudus,» lisas Boerefijn.

Igapäevaselt jagab Boerefijni sõnul Toidupank suuremas osas kauplustest päästetud toitu, mis läheks muidu äraviskamisele. Suurem kogus kvaliteetset pika säilivusajaga toitu aitab päästetud toidule olulisel määral mitmekesisust lisada.

«Kampaanias osaleb 77 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul on kokku osaleb üle 1000 vabatahtliku, kes aitavad annetusi koguda ja kogutud kaupa transpordiks ette valmistada,» sõnas Boerefijn. Tänavu aastal toimuvad Toidupanga toidukogumispäevad teist korda, aprilli alguses toimunud kampaania raames annetati kokku üle 40 000 kg toitu.

«Kutsume kauplusekülastajaid üles lisama enda ostukorvi annetamiseks kasvõi mõni toode, mis võiks jõulude eel puudustkannatavatele inimeste toidulauale tervislikku ja meeldivat lisa pakkuda,» rääkis Boerefijn. Ettevõtmisega on liitunud valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi, Maksimarketi, Konsumi, Lidli ja Maxima toidupoode üle Eesti.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, võivad panustada rahalise annetusega.

Annetada on võimalik Eesti Toidupanga kodulehel või helistades annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Märksõnad
Tagasi üles