GALERII Lastekodude lapsed kauplesid omatehtud kingitustega heategevuslikul laadal

Kodu.postimees.ee
Copy

Laupäeval Ülemiste keskuses toimunud heategevuslik jõululaat Topeltkink tõi kokku ligi 100 lastekodulast üle Eesti, kes said osa nii meelelahutuslikust päevast kui ka tõelisest ettevõtluskogemusest. Ürituse avasid ja lapsi ettevõtlikkusele innustasid keskuse juht Guido Pärnits ning õiguskantsler ja lasteombudsman Ülle Madise.

Alates 2005. aastast Ülemiste keskuses toimunud heategevuslik laat Topeltkink on oma nime saanud ideest, et laste käest kingitust ostes tehakse kingitus nii kingi saajale kui ka selle müüjale, sest müüdud toodete eest saadud raha jääb lapsele taskurahaks. Kahel viimasel aastal ei ole laadalised saanud koroonapiirangute tõttu kokku tulla, kuid seda suurem oli täna nende kauplemise soov.

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on heategevuslikust jõululaadast saanud pikk ning südamlik traditsioon. «Sündmuse eesmärk on korraldada lastele üks tore päev ning nakatada neid ettevõtluspisikuga. Laste lennukad ideed ning südamega tehtud tooted on igal aastal aina põnevamad,» mainis ta ning avaldas lootust, et vähemalt osa pea kahekümne aasta jooksul suureks sirgunud lastest on laadalt saadud eduelamuse toel ettevõtlusega ka jätkanud.

Õiguskantsler Ülle Madise arvates on Ülemiste keskuse heategevusliku jõululaada traditsioon väga tervitatav ning südantsoojendav. «Rõõmustav on näha, et keskus pakub lastele ja noortele võimalust müüa oma südamega tehtud asju,» ütles ta. Madise lisas, et oskus olla leidlik, ettevõtlik ning ka teisi oma ideega kaasata, tuleb lastel elus kindlasti kasuks.

Kohal oli 100 last erinevatest lastekodudest üle Eesti. Esindatud olid lastekodud Tallinnast ja Harjumaalt, Viljandi-, Ida-Viru-, Tartu-, Lääne-, Saare-, Jõgeva-, ja Pärnumaalt.

Tagasi üles