Vannitubadele kehtivad paljud standardid ja nõudmised, seetõttu pole vaja kiirustada neid ruume iga paari aasta järel muutma. Korralikult planeeritud vannitoad võivad teenida majas isegi mitut põlvkonda järjest.
«Kui jätta kõrvale interjööri aktsentide ja värvide värskendamise meeleolu tõstmise eesmärgil, võiksid vannitoa funktsionaalne sisustus olla omal kohal kümme aastat või kauem,» ütles sanitaarsüsteemide tootja Geberiti Põhjamaade turundusdirektor Karolis Bacevičius. Oma ettekandes konverentsil «Interior and Man» nimetas ta vannitoatoodete vastupidavust ja pikaealisust oluliseks teemaks, kus oma roll on funktsionaalsetel disainielementidel.
«Iga koduomanik tahab, et vannituba oleks lihtne puhastada ja hooldada. Paraku määravad paigaldatud vannitoalahendused sageli ära, kas emotsioon unistuste vannitoast on olemas või see puudub,» ütles Bacevičius.
Samuti on koduomanikule oluline, et oma vannitoas oleks meeldiv ja lihtne toimetada. Näiteks kui hambapesu ajal on vaja teise käega ebamugavast kohast midagi vajutada või avada, siis see muutub omaniku jaoks häirivaks. Bacevičiuse sõnul on sarnased puudused vannitubades levinud ja sagedane põhjus, miks hakatakse muutustele mõtlema.
Kolmandaks tahavad inimesed mugavat ja vajaduste järgi kohandatavat vannitoavalgustust. «Näiteks hommikul sisselülitatud ere valgustus aitab organismil ärgata, öösel kiirelt WC-s käies peaks valgustus olema minimaalne ning enamikul muudel juhtudel läheb vaja üldvalgustust,» selgitas ta.
Isiklikele vajadustele mõtlemine on üks viis, kuidas luua hästi funktsioneerivat vannituba. Sellist, kus on olemas nii lisamugavused, parem hügieen kui ka nutikad tehnoloogiad.