Liiga palju tulesid ei ole ka hea
Terve maja ääre või muu suure pinna tuledega katmine on üha populaarsem. Paljusid jõulutulede kette saab omavahel ühendada, aga kindlasti tuleb jälgida, et järjest ei saaks ühendatud liiga palju tulesid. Tulede paki peal on kirjas, mitu komplekti omavahel ühendada võib. Vastasel juhul võib tekkida ülekuumenemine ja tulekahju. Samuti ei tohi mitut pikendusjuhet omavahel ühendada, vaid pikema distantsi jaoks tasub valida pikema juhtmega pikendusjuhe.
Vaata üle ka oma elektrikapp
Üks seade, mis on kasulik nii pühade kui ka igal muul ajal, on sädeluskaitse. See tuvastab kahjustatud juhtme (nii seina sees kui ka jõulutulede küljes) tõttu tekkiva elektrikaare, mis võib olla tulekahju põhjuseks. Kui seade elektrikaare avastab, lülitab see elektrisüsteemi välja nii, nagu liigvoolukaitse «lükkab korgid välja» siis, kui paneme korraga liiga palju seadmeid tööle. See on eriti kasulik vanemate elektrisüsteemidega majades, kus seina sees olevate juhtmete kvaliteet pole teada. Pühade ajal suureneb tavaliselt elektri tarbimine ja seega ka oht, mistõttu on sädeluskaitse paigaldamine mõistlik just enne pühi.
Kui elektrituled pannakse õue, kus on niiske keskkond, on eriti oluline, et pistikupesa, kuhu tuled ühendame, oleks kaitstud rikkevoolukaitsme või kombineeritud seadmega, kus on rikkevoolukaitse funktsioon. Üks selliseid seadmeid on AFDD+, kus on koos nii liigvoolukaitse, rikkevoolukaitse kui ka sädeluskaite. Sellise seadme integreerimine elektrisüsteemi ei ole keeruline, kuid kingib jõuludeks (ja igaks muuks ajaks) olulise lisakindluse.