T, 21.03.2023

ETTEVAATUST ⟩ Need 10 populaarset toataime võivad su lemmikule saatuslikuks saada

Kodu.postimees.ee
Need 10 populaarset toataime võivad su lemmikule saatuslikuks saada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Hortese aiandi tublid rohenäpud toovad välja kümme populaarsemat toataime, mille tasuks laste ja lemmikloomade silma- ja puuteulatusest eemale tõsta.  

Filodendron

Filodendron on lemmikloomadele mürgine ning filodendronite lehtedes olev kaltsiumoksaat võib sisse söömisel tekitada kassidel seedetrakti ärritumist ja kõhuvalu. Kui kass hõõrub pärast taime närimist nägu, võivad valu hakata tegema ka silmad. Koertel võib filodendroni sisse söömine tekitada tugevaid hingamisteede ja seedetrakti vaegusi, mis võivad olla surmavad.

Havisaba

Hoia havisaba lastest ja lemmikloomadest eemal, sest taim on sisse süües mürgine. Tavaliselt tekitab see seedetrakti häireid, näiteks ilastamine, oksendamine, kõhuhädasid jne.

Sterelitsia

Strelitsia on lemmikloomadele ja inimestele suures koguses sisse süües mürgine ning võib inimestes tekitada oksendamist, pearinglust ja uimasust. Paiguta taim lastele ja lemmikloomadele kättesaamatusse kohta, vahendab Hortes.

Kirinõges

Kirinõges on lemmikloomadele mürgine. Ta sisaldab eeterlikke õlisid, mis võivad tekitada nahaärritust ja isegi põletusi, kui kokkupuutunud kohti kohe ei ravita. Kassidel võib taime sisse süües tekkida lisaks ka seedetrakti ärritus.

Kummi-viigipuu

Kummi-viigipuu on lemmikloomadele mürgine, võib tekitada suu ja seedetrakti ärritust ning taimemahla nahale sattudes ka nahaärritust.

Sulgvõhik

Sulgvõhk on lastele ja lemmikloomadele mürgine ning võib tekitada naha- ja silmaärritust.

Draakonipuud

Mõned draakonipuu sordid (marginata, deremensis, fragans) on lemmikloomadele väga mürgised ning võivad sissesöömisel tekitada ilastamist, oksendamist, nõrkust, koordinatsioonihäireid ja kassidel püsivalt suurendatud pupille.

Begooniad

Ka imekaunid begooniad on lemmikloomadele mürgised ning võivad tekitada neerukivisid.

Alokaasia

Hoia alokaasia lastest ja lemmikloomadest eemal, sest alokaasia on mürgine. Tema taimemahl võib põhjustada nahaärritust, valu suus, iiveldust, pearinglust, oksendamist.

Tõlvlehik

Tõlvlehik on kassidele ja koertele väga mürgine. Tõsisematel juhtudel võib ka ainult tõlvlehiku õietolmu sisse süües tekkida eluga lõppev neerupuudulikkus.

Märksõnad
Tagasi üles