T, 21.03.2023

USKUMATU, AGA TÕSI ⟩ Külmal ajal on romantikat kasvatav mõju

21 head põhjust, miks just talvel nina toast välja pista
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Külmal ajal on romantikat kasvatav mõju
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Paljud inimesed ei salli talve ja tegelevad aastast üheksa kuud suve ootamisega. Neid talve vihkajaid iseloomustab üks ühine joon - nad passivad külmal ajal toas. Seega nad isegi ei tea kui tore on väljas! Kui nad nina välja pistaks, siis muudaksid nad külma hooaja suhtes kindlasti meelt. Siin selleks 21 ideed.

Iga kord kui sõidame mõnel talvisel nädalalõpul metsamajakesse jääb mul imestusest suu lahti. Härmas mets on imeline, uinuv loodus lummav ja talvises vaikses metsas tunned end kui paradiisis. Loomi ja loomadest jälgi on kõik kohad täis. Aga kus siis inimesed on? Miks neid ei ole? Kas nad tõesti ei tea kui ebareaalselt ilus siin talvel on?

Suur osa rahvast usub, et metsa minnakse suvel. Ehk sügis ja kevad tulevad ka veel kuidagi kõne alla, aga talv - ei! Sest on külm. Mis jutt see on? Inimeseloom ei pea ju isikliku kasuka peale lootma. Pane soojalt riidesse ja tunne elust rõõmu!

Talv sobib metsas pikniku pidamiseks niisama hästi kui iga muu aastaaeg.
Talv sobib metsas pikniku pidamiseks niisama hästi kui iga muu aastaaeg. Foto: Shuttestock

Talvepiknik - seda peab proovima!

Üks kõige mõnusam asi, mida ma tean, on talvine piknik. See pole midagi radikaalset - varu mõned loomanahad, pehmed padjad, alpakapleedid, termosega soojad joogid kaasa ning mõnulemine metsa all võib alata.

Sama saab teha kodusel terrassil - seda pole isegi lumest vaja täiesti puhtkas rookida ja juba saab ka talvest rõõmu tunda! Põhitrikk - hoia pea ja jalad soojas, siis ei tee miinuskraadid midagi. Sätid mõned küünlad lume sisse meeleolu lisama ja lihtsalt naudid seda kuidas aeg peatub. 

Talvine terrass lumme uppunud küünaldega - täielik romantika!
Talvine terrass lumme uppunud küünaldega - täielik romantika! Foto: Kristina Herodes

Pimedal ajal meeleolu luues tasub alati mõelda valguse peale - looduse pilkasel foonil võimenduvad kõik valgusallikad. Kodu hoovil või õuel lõõgastudes aitab meeleolu luua välivalgustus. Imelised asjad on muide jõulutuled ja laternad - nende tõeline ilu tulebki esile alles õues.

NIPP! Kasuta jõulutulesid aastaringi. Vali lihtsalt neutraalsem disain ja mittevilkuv lahendus ning rõõmu on neist lambikestest märksa kauem!

Talve ideed - too jõulutuled õue ja siis näed alles nende tõelist maagiat!
Talve ideed - too jõulutuled õue ja siis näed alles nende tõelist maagiat! Foto: Shutterstock

Kes aga täielikult tsivilisatsioonist puhkust võtta soovib võib minna metsa ja teha lumisel lõkkeasemel tule üles. Talvel metsas tuleohtu pole ja kui süütevahendid targalt kaasa võtta on lõkke süütamine imelihtne. Elava tule peal teed keeta või suppi valmistada on väga ehe ja äge, see elamus jääb kauaks meelde.

NIPP! See, et kange naps talvises metsas sooja annab, on müüt. Korraks tekitab ta küll terava tulejuti, aga edasi oled hoopis külmale vastuvõtlikum ja uimasem, et nohu külge saada. Kui tahad midagi, mis tõesti sooja annaks, siis võta kaasa pärnaõie, vaarikavarre või mustsõstra tee.

Talve ideed - tee õues lõket ja keeda elaval tulel teed.
Talve ideed - tee õues lõket ja keeda elaval tulel teed. Foto: Shutterstock

Lisaks on sellel meelele rahustav mõju - tehes lihtsaid, eluks vajalikke asju laseb pea tühjalt tormlevad mõtted minna ning keskendub maisetele asjadele. Mõju on erakordselt rahustav. Pealegi annab see sõnumi - näe, ma saan kõigega ise hakkama, mida vajan. Omamoodi eduelamus, mis aitab ka muude muredega hakkama saada. Seega lahedan ka parasjagu peas ketrava erimeelsuse suhetes või abstraktse hirmu, kindel see.

Külmal on ka positiivne külg - häbelikele noortele armunutele on see hea ettekääne lähedale pugemiseks ja kallistamiseks. Vaja ju kaaslast soojendada!
Külmal on ka positiivne külg - häbelikele noortele armunutele on see hea ettekääne lähedale pugemiseks ja kallistamiseks. Vaja ju kaaslast soojendada! Foto: Shutterstock

Külmal on ka kasulik pool olemas - see on hea ettekääne rohkem kallistada ja kallimale külje alla pugeda. Võib ju naerda, et eestlase jaoks oli koroonaaja kohustuslik kaks meetrit niigi juba ebamugavalt lähedal... Kuid fakt on see, et meie siin põhjamaal kallistame palju vähem kui hingele hea oleks. Talvel aga on kaisus olemine märksa lihtsam ja loomulikum juhtuma. 

Leia siit galeriist veel 21 head mõtet, mida talvel õues teha, et külmast ajast rõõmu tunda!

Märksõnad
Tagasi üles