T, 21.03.2023

GALERII ⟩ Pirita metsatukas algab peagi luksusliku butiikelamu ehitus

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Pirita metsatukas algab peagi luksusliku butiikelamu ehitus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Arco Vara sõlmis Piritale uute luksuskodude rajamiseks lepingu ehitusettevõttega Combicon. Omapärase arhitektuuriga hoone ehitustööd algavad juba märtsis ning esimest korda saavad korterite eelisostuõiguse arendaja enda investorid.

Erilise arhitektuurilahendusega hoonesse rajatakse vaid viis korterit ning lepingu kohaselt valmib ehitis hiljemalt järgmise aasta esimeses kvartalis. «Lehiku teele kerkiv butiikelamu on oma olemuselt ridamaja, kuid korterid ei paikne seal harjumuspäraselt üksteise kõrval rivis, vaid pigem kobaras, võimaldades niiviisi tagada kõikides kodudes valgusküllasemad toad,» selgitas Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe, kelle sõnul sai ehitusettevõtte valikul määravaks Combiconi suur projekteerimiskogemus.

Järgneva kahe kuu jooksul viiakse ehituspartneri eestvedamisel lõpuni hoone projekteerimine ning juba märtsis alustatakse kinnistul platsitöödega.

Kuldlehe butiikelamu korterite müük on aga planeeritud tavapärasest erinevalt, sest esimest korda saavad eksklusiivse võimaluse hoonesse kodu soetada just ettevõtte enda investorid.

«Avalik müük on kavandatud märtsikuusse, kuid erinevalt varasemast tavast pakutakse kuni vabariigi sünnipäevani kortereid esialgu vaid ettevõtte aktsionäridele ja võlakirja omanikele,» selgitas tegevjuht. «Tegemist ei ole tavapraktikaga, vaid meie sooviga anda ettevõttesse panustanud investoritele eelis kodu soetamisel,» lisas Niinemäe. Korterite keskmiseks ruutmeetri hinnaks kujuneb ligikaudu 6000 eurot ning hoone müügituluks ootab Arco Vara 4,3 miljonit eurot.

Lehiku tee butiikelamu on Niinemäe sõnul mõeldud kindlale sihtgrupile – perele, kes tahab eramaja tunnetust ja mugavusi, kuid eelistab siiski korterit. «Meie arendusprojektide eesmärgiks ei ole maksimaalse korterite arvu saavutamine, vaid selliste elukeskkondade loomine, kus sooviksime ka ise elada. Eesolev Pirita arendusobjekt ühtib selle kontseptsiooniga ning elamus säilib kodusus ja hubasus, jäädes sealjuures asukoha mõttes endiselt linna piiridesse,» täiendas tegevjuht. Kahest küljest metsatukaga piiritletud hoone hakkab asuma kallakul ning ümbruskonnas on peamiselt eramud või ridamajad.

Läbi kahe korruse paiknevad 160–190-ruutmeetrised kodud saavad lisaks kvaliteetsele ehituslahendusele kaasaegse ja luksusliku siseviimistluse. «Igas nelja magamistoaga korteris on sissekõnnitavad garderoobid, kolm duširuumi ja saun. Kõikide Lehiku kodude juurde käib avar terrass ja teisel korrusel asuv rõdu,» tutvustas Niinemäe. Ta lisas, et see on väga eriline hoone, kus küte on lahendatud maakütte baasil, majale paigaldatakse päikesepaneelid, kõigile elanikele on ette nähtud hoonealune parkimine nii autodele kui jalgratastele ning hoovis töötab isegi robotniiduk.

Märksõnad
Tagasi üles