L, 4.02.2023

PIILU SISSE ⟩ Pere täitis oma eluunistuse ja kolis koolibussi elama

, koostööpartner
Pere täitis oma eluunistuse ja kolis koolibussi elama
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Bristolis elav paar ehitas endale hoopis uutmoodi kodu Ameerikast pärit kollasesse koolibussi. Bussi muutmine mõnusaks pesaks võttis paaril pool aastat ning sai valmis just selleks ajaks, kui perre hakkas sündima teine laps. Nii sündiski pisipoeg uues kodus, masinasse ehitatud elutoas, vahendab Mirror.

Huvitava projekti ette võtnud Sam ja Rachel Dix lasid 11 meetri pikkuse sõiduki transportida New Yorgist Inglismaale, Somersetis asuvasse farmi. Seal hakkas pereisa Sam kogu bussi sisustust lammutama, et masinale uus hingamine anda. Rachel kavandas bussi avarad eluruumid ning vabakutselise puusepana töötav Sam ehitas naise visiooni valmis. Poole aasta jooksul ehitasid nad masinasse maalähedase puitpõranda ning uue välimuse saanud koolibussi mahtus nii köök, vannituba, kui ka magamisnurk.

Ligi 40 000 eurot maksma läinud uus kodu sai napilt valmis, sest just siis, kui Rachel hakkas sünnituseks valmistuma, pani Sam bussi katusele viimase detaili - särava lambi, et lapse sünnile appi tulevad ämmaemandad neid pimedas üles leiaksid. Sam kinnitas, et kodusünnitus oli nii turvaline kui võimalik, sest ämmaemandad külastasid bussi juba varem. Abistajate sõnul olid nad varem võtnud sünnitusi vastu paljudes põnevates kohtades, näiteks ka praamil, kuid buss oli nende jaoks uudne kogemus ning nad olid üllatunud, kui mugav ja ruumikas buss seest on.

Sam tunnistab, et nende plaan osta Ameerikast buss võis paljudele tunduda pisut hullumeelne, kuid nad teadsid kohe, et ruumil on hea potentsiaal olla nende laste uus kodu. Masinast, mis varem oleks mahutanud kuni 72 õpilast, sai esimene pesa, milles pere värske liikme, poja Bodhi, elu alguse sai.

Paar ütleb, et suure kiiruga kodu ehitamine oli küll väga stressirohke, kuid see, kui hästi projekt välja tuli, valmistas neile vaid suurt rõõmu. Pereema Rachel lisab, et elamises, mille nad mehega koos ehitasid, oli sünnitamine imeline kogemus. Nad nägid palju vaeva, et sooja ja kodust elamist luua ja tundsid suurt uhkust, et said just oma enda kätega ehitatud mõnusas kodus uut last tervitada. Naine loodab, tema lugu inspireerib ka teisi naisi kodusünnituse peale mõtlema.

Nüüd plaanivad nad renoveerida juba kolmandat masinat, milles koos lastega reisima minna. Koduks ehitatud koolibuss on aga müügiks pandud ning masinasse on sisse ehitatud värskem interjöör. Sam arvab, et nende ehitatud buss sobiks üksikule inimesele või paarile, kuid ka perele väikeste lastega, kes uusi seiklusi ette võtta tahavad. Mees arvab, et buss sobiks ka lihtsalt ööbimiskohaks, sest kindlasti leidub inimesi, kes tahavad kasvõi ühe öö omapärases keskkonnas veeta.

Märksõnad
Tagasi üles