L, 4.02.2023

NÄHTAMATU VAENLANE ⟩ Ahju kütnud vanaema seadis lastelaste elu ohtu

Kodu.postimees.ee
Ahju kütnud vanaema seadis lastelaste elu ohtu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Küttepuud. Pilt on illustreeriv.
Küttepuud. Pilt on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks/Postimees Grupp

Möödunud nädalal oli taas kord mitu ohtlikku tulekahju- ja vingugaasimürgituse olukorda. Keila, Pärnu, Kiviõli, Sillamäe, Narva ja Tartumaa juhtumite puhul aitas halvima ära hoida nutikas signaali edastav andur.

Möödunud nädalal registreeris Nublu andur Keila eramus vingugaasi häire, millele reageerinud patrullil õnnestus kohapeal ühendust saada kodus viibinud kahe alaealise lapsega. Laste jutu kohaselt oli vanaema mõned tunnid tagasi ahju kütnud ja seejärel ära läinud, kuid ema polnud veel koju jõudnud.

Võimalike terviseprobleemide ennetamiseks ja kütteseadme kontrollimiseks kaasas turvatöötaja päästeameti. Kohale tuli ka kiirabi ning peagi saabus laste ema, kes helistas G4Si juhtimiskeskuse vastamata kõnele tagasi ja sai info kodus toimuvast. Eluruumid tuulutati päästjate juuresolekul ja lastele tehti esmane tervisekontroll. Kuna vingugaasi tase oli eramus üsna kõrge, siis kiirabi meedik otsustas lapsed vingumürgituse kahtlusega kaasa võtta ja nad toimetati koos emaga Tallinna haiglasse kontrolli.

Lisaks oli möödunud nädalal mitu ohtlikku tulekahjuolukorda. Pärnu eramus registreeris andur tulehäire. G4Si juhtimiskeskus sai ühendust teisena märgitud kontaktisikuga ja häire annulleeriti. Peale häire tühistamist tulehäired aga jätkusid. Juhtimiskeskus proovis uuesti eramu perenaise ehk peamise kontaktiga ühendust saada, kuid kõnedele ei vastatud. Võttes arvesse asjaolu, et tulehäired jätkusid ja teine kontaktisik kohal ei viibinud, saadeti objektile patrullekipaaž. Turvatöötaja sai kodus viibinud perenaisega ühendust ja selgus, et köögis oli teadmata asjaoludel elektripliit sisse lülitunud ja pliidil olnud lõikelaud ning ajalehed süttisid. Põlengu puhkemise ajal viibis perenaine hoovis. Põleng likvideeriti ja pliit ühendati vooluvõrgust lahti.

Märksõnad
Tagasi üles