NÄPUD MULDA ⟩ Tallinna elanikud saavad taotleda toetust linnaaedade rajamiseks

Kodu.postimees.ee
Copy
Kogukonnaaed Põhjala tehases.
Kogukonnaaed Põhjala tehases. Foto: Eero Vabamägi/Postimees Grupp

Tallinn toetab ka tänavu söögi-, tarbe- ja ilutaimede kasvatamist linnakeskkonnas – linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetuse taotlusvoor on avatud 1. veebruarini ja õppeaedade taotlusvoor 15. veebruarini.

«Tallinna enam kui 150 kogukonna- ja õppeaedade kogemus on näidanud, et ka linnakeskkonnas saab edukalt kasvatada söödavaid taimi. Ühtlasi on aiad hea võimalus kätt proovida nii lastele kui ka vanematele aiandushuvilistele. Loodan, et Rohelise pealinna aastal annavad tuhanded tallinlased oma panuse, et linnaaiandus muutuks avaliku ruumi harjumuspäraseks ja lahutamatuks osaks,» ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Huvi linnaaianduse vastu on aasta-aastalt üha kasvanud ning alates 2021. aastast leiab kogukonna- ja õppeaedu juba kõigist linnaosadest. Praeguseks on Tallinnas rajatud kokku 158 omanäolist ja eriilmelist linnaaeda, sealhulgas 29 kogukonna- ning 129 õppeaeda.

Tallinna linna kogukonna- ja õppeaedade rajamise ja arendamise taotlemise nõustamine algas juba jaanuarikuus ja õppeaedade nõustamine jätkub ka veel veebruari alguses.

Linnaaianduse mittetulundustegevuse taotlusvoorus saavad taotlusi esitada 1. veebruarini juriidilised isikud, sh mittetulundus- ja äriühingud ning erakoolid ja eralasteaiad. Oodatud on taotlused nii olemasolevate kogukonna- ja õppeaedade arendamiseks kui ka uute rajamiseks. Toetust võib kasutada vajalike materjalide, vahendite, tööriistade ja inventari soetamiseks ning töötubade, talgute ja muude toetavate sündmuste läbiviimiseks. Taotlemise tingimused, abimaterjalid ja kontaktid leiab Tallinna keskkonnaveebist.

Õppeaedade taotlusvoorus saavad taotlusi esitada 15. veebruarini kõik Tallinna linna ametiasutused ja nende hallatavad asutused (koolid, lasteaiad, noortekeskused, raamatukogud, hoolekandeasutused jt). Ka selles voorus on oodatud taotlused nii olemasolevate linnaaedade arendamiseks kui ka uute rajamiseks. Toetust võib kasutada materjalide, tööriistade ja inventari soetamiseks ning nende paigaldamiseks ja transpordiks. Taotlemise tingimused, taotlemise vormi ja abimaterjalid leiab Tallinna keskkonnaveebis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles