L, 4.02.2023

SUUR KERGENDUS ⟩ Need nipid päästavad sind tüütust triikimisest

, koostööpartner
Need nipid päästavad sind tüütust triikimisest
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Triikimine on tüütu tegevus, millest väljapääsu ei tundu olevat. Selle asemel, et igavast kohustusest täielikult loobuda ja kortsus riietega ringi käia, pakuvad eksperdid välja lahendusi, mis ilma suurema vaevata kangastest kõik kortsud eemaldavad.

Vee ja elektri kallinevate hindade juures on oluline leida kohti, kust raha kokku hoida saaks. Need lihtsad nipid on odavad ja kerged lahendused, mis aitavad riietel alati värsked välja näha.

Kortsude eemaldamise vahend, mida saab ise kodus valmistada

Erinevad spreid ja vahendid, mis kangast kortsud välja võluvad, on küll poodides olemas, kuid lihtsam variant on seda käepärastest vahenditest ise kodus kokku segada. Koduse imevedeliku tegemiseks on vaja vaid 200ml vett ja 10ml pesupehmendusvahendit spreipudelisse valada. Seejärel on vaja pudelit pisut raputada, et kõik seguneks ning testida seda mõnel riideribal, et olla kindel, et vahend riiete peale jälge ei jäta. Vahend töötab hästi t-särkide, dressipluuside ja teiste riideesemete puhul mis on puuvillast või sellele sarnasest materjalist.

Kasuta vannituba

Kõige lihtsam ja mugavam viis riideid sirgeks saada, on need duši alla või vanni minnes endaga vannituppa kaasa võtta. Riided tuleb riputada vannitoas nii, et kuuma auru keskel riidekiud pehmeneksid ja kõik kortsud välja vajuksid. Seda nippi kasutades tuleb olla tähelepanelik, et riided oleksid soojast veest eralduva auru läheduses, kuid ei saaks märjaks. Pärast duši all käimist oleks hea riideid veel 15 minutit vannitoas hoida ning siis vajadusel neid pisut kuivatada.

Abiks on juuksesirgendaja

Tegelikult on juuksesirgendaja justkui väiksem versioon triikrauast ning on hea lahendus väikeste kortsude eemaldamiseks. Trikk töötab küll vaid väiksemate riideesemete puhul, kuid see päästab triikraua kasutamisest. Pärast juuste sirgendamist tuleks seade vooluvõrgust välja võtta ja veel sooja sirgendajaga kortsud riietel üle tõmmata. See töötab eriti hästi, kui riie enne sirgendamist pisut veega niiskeks teha. Juuksesirgendaja sobib nii särkide kui ka paksemate riideesemete «triikimiseks».

Niiske rätiku nipp

Kaval võte toimib kõige paremini õrnade kangaste puhul ning selle teostamiseks on vaja vaid riided siledale pinnale asetada ning nende peale niisked rätikud laotada. Märg rätik surub riidest välja kõik kortsud ning kui riided on sirged, saab need kuivama jätta. See lahendus on küll aeganõudev, kuid ei kuluta palju vett ja elektrit.

Madratsipress

Paksemate ja tihedamate kiududega riiete puhul soovitatakse proovida madratsipressi. Veidrana kõlav ülesanne on tegelikult üsna lihtne — riie tuleb panna lamedale pinnale ning käte abil kortsud välja siluda. Kui kortsud on piisavalt sirgeks saanud, peab riide keerama tihedaks rulliks, nii, et riie sirgeks jääb. Kui see on tehtud, tuleb rullitud riideese asetada madratsi alla vähemalt üheks tunniks. Madratsi raskus surub riidest kortsud välja ning mida kauem riideid madratsi all hoida, seda sirgemaks riided muutuvad.

Märksõnad
Tagasi üles