VAHVA GALERII Miks valmistas tuntud toiduterapeut presidendi lossi ees läätsesuppi?

Kodu.postimees.ee
Copy

«Presidendi lossi ees teen ma tõesti esimest korda süüa,» tõdes elaval tulel ja õues söögivalmistamist propageeriv toiduterapeut Hele-Mai Alamaa jaanuarikuu külmal hommikul Kadrioru pargis läätsesuppi keetes.

Hele-Mai sõnul on üks tema uue aasta lubadustest olla veelgi rohkem aega õues ja võtta värskes õhust maksimum. «Rohkem metsa, rohkem uisutama, suusatama, matkama, kanuuga sõitma, ujuma, uitama, tantsima. Rohkem saarte külastusi, rohkem öid lageda taeva all, virmalisi, päikest, tuult ja paduvihma,» kirjeldab Hele-Mai Mai ja lisab, et presidendi lossi ette saigi tuldud, et anda inspiratsiooni ja ka teisi inimesi õue meelitada.

Kadrioru pargis läbi viidud aktsiooni eesmärgiks oli innustada inimesi rohkem õues liikuma. Kultuuriministeerium kutsub käesoleval aastal Eesti inimesi rohkem ja regulaarselt liikuma. Maailma tervishoiu organisatsiooni kohaselt võiks täiskasvanud inimene liikuda mõõdukas tempos vähemalt 150-300 minutit nädalas, lapsed ja noored vähemalt 60 minutit iga päev.

«Ja kus oleks veel mõnusam liikuda kui õues,» kinnitab möödunud aastal Luua Metsanduskoolis matkajuhiks õppinud Hele-Mai. «Usun, et looduse positiivset mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele on kogenud kõik, kes metsas käinud, samuti on looduses viibimise kasulikkust tõestanud mitmed uuringud.»

Õue minek takerdub tihti vabanduste taha. Kord on süüdi väsimus ja kiire töötempo, siis hall ja tusane ilm. Hele-Mai sõnul pole halb ilm teda kunagi koduseinte vahel hoidnud.

Vabakutselisena tunneb Hele-Mai rõõmu sellest, et saab looduses ringi kolada ka argipäeviti, kui teised tööl on, sest just siis on avalikult kasutatavad lõkkeplatsid enamjaolt tühjad. Juuri pole ta enda sõnul maa sisse ajanud ja vastavalt Fred Jüssi sõnadele käib ta ikka ja jälle samu radu, et avastada midagi uut. «Kui olen leidnud koha, kus kasvavad kuldsed käokingad, pean ma igal aastal kontrollimas käima, kas need ikka õitsevad,» naerab Hele-Mai.

Tagasi üles