T, 21.03.2023

Kas nüüd on põhi päriselt käes? Tehingute arv ja keskmine hind kukkusid jaanuaris kolinal

Kodu.postimees.ee
Kas nüüd on põhi päriselt käes? Tehingute arv ja keskmine hind kukkusid jaanuaris kolinal
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Jaanuaris tehti Tallinnas korteritega 452 tehingut ehk ligi poole vähem kui detsembris, keskmine ruutmeetri hind oli 2772 eurot.

«Eelmise suure kriisi madalaima punktini oleks sellelt tehingute tasemelt aga veel tükk maad kukkuda, sest 2009. aasta jaanuaris tehti Tallinnas kõigest 255 korteritehingut. Siiski usun, et kinnisvaraturg rohkem ei jahtu ja tehingute arvu põhi on selleks korraks käes,» kommenteeris värsket statistikat 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter ning meenutas, et viimati nägime nii madalat jaanuarikuu korterite tehinguaktiivsust 2012. aastal.

«Möödunud aasta teises pooles jäi pealinna korterite keskmine ruutmeetri hind 2900-3000 euro kanti ning jaanuari 2772 eurone hind on sellest ligi 6 protsendi võrra madalam. Samas eelmise aastaga võrreldes oli tänavune jaanuari keskmine ruutmeetri hind ikkagi ligi 10 protsenti kõrgem,» sõnas Vahter ning lisas, et perioodil 2021. aasta suvest 2022. aasta suveni oligi hinnatõus ebamõislikult kiire.

«Neid vilju me täna ka nopime ja üle kolme tuhande euro keskmine ruutmeetri hind lähiajal veel ei tõuse,» lisas ta.

«Veebruaris ja märtsis näeme usutavasti, et tehinguaktiivsus jaanuariga võrreldes kasvab. Kuna keskmist hinda mõjutab üha suurenev järelturu korteritega tehtavate tehingute osakaal, siis arvestatavat hinnatõusu me enne kevadet pigem ei näe,» prognoosis ekspert.

Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised jaanuaris omanikku vahetanud objektid, siis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 573 ostu-müügitehingut, mis on detsembriga võrreldes umbes 40 protsenti väiksem tulemus. Võrreldes 2022. aasta jaanuariga kahanes tehingute arv samuti ligikaudu 40 protsenti.

Kinnisvaratehingute koguväärtus oli jaanuaris ligikaudu 91 miljonit eurot ehk enam kui poole võrra vähem kui detsembris. Võrreldes eelmise aasta jaanuariga kahanes tehingute kogusumma umbes 35 protsenti.

Jaanuaris müüdi Tallinnas 16 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 2 ühiku võrra suurem tulemus kui detsembris.

Märksõnad
Tagasi üles