T, 21.03.2023

Need nipid aitavad nõudepesumasinat alati õigesti kasutada

Kodu.postimees.ee
Need nipid aitavad nõudepesumasinat alati õigesti kasutada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Nõudepesumasin on paljudes kodudes üks kõige olulisemaid kodumasinaid ning teeb igapäevase elu oluliselt lihtsamaks. Ekspertide sõnul on mitmeid viise, kuidas nõudepesumasinat tõhusamaks muuta ja nõud säravalt puhtaks saada, vahendab Express.

Kallite elektri- ja veehindadega on oluline, et iga kodumasin täidaks kasutamisel oma maksimumi, sest väga tihti ei ole kõigil inimestel võimalik masinaid kasutada. Kodumasinate tootja Whirlpooli sõnul aitab õigesti täidetud nõudepesumasin tagada selle, et ka soodsama pesutsükliga saavad nõud paremini puhtaks. Seetõttu jagavad Whirlpooli eksperdid põhilisi nõuandeid, kuidas nõusid masinas õigesti pesta.

Nõud tuleb suunata masina keskosa poole

Professionaalide sõnul peaksid inimesed säravate nõude saamiseks asetama nõud nii, et nende määrdunud pool jääks nõudepesumasina keskosa poole. Põhjus on selles, et nõudepesumasinad kasutavad tavaliselt pihusteid, mis asuvad seadme pöörleval propelleril ning see pritsib nõudele vett ja pesuvahendit alt ülespoole.

Aseta nõud masinasse pisut viltu

Määrdunud taldrikute ja kausside viltu asetamine aitab neid tõhusalt puhastada, samuti aitab see kaasa nõude kuivatamisele. Whirlpooli eksperdid ütlevad, et suuremad esemed, nagu segamisnõud ja pannid, tuleks asetada riiuli põhja, kerge nurga all seadme keskosa poole. Seejärel saab tühimikke täita väiksemate nõudega, et tagada masina täiskoormusega töötamine, mis aitab säästa energiat ja raha.

Ära lao masinasse liiga palju nõusid

Kuigi nõudepesumasinat tuleks täita nii palju kui võimalik, on oluline tähele panna, et nõud oleksid üksteisest eraldatud. Liiga paljude nõude masinasse ladumine võib põhjustada nii nõude kui ka masina osade kinni kiilumist ja lekkeid, mis võib lõpuks nõudepesumasinale probleeme tekitada. Samuti ei soovitata palju kausse üksteise otsa laduda, sest see muudab nõude pesemise keeruliseks.

Aseta nõud resti vahele, mitte selle peale

Eksperdid ütlevad, et nõudepesumasina restid on mõeldud selleks, et oleks võimalik nõusid masinas hoiustada nii, et need oleksid eraldatud. Selleks, et nõudepesumasinat õigesti laadida, tuleks nõud panna resti küljes olevate pulkade vahele, et nõud pesemise ajal üksteise vastu ei lööks või ümber ei kukuks. Üks levinud viga, mida ikka ja jälle tehakse, on asetada kausid ülespidi ülemisele riiulile. See aga tähendab, et siis lähevad kausid vett täis ja neid tuleb uuesti pesta.

Ära loputa nõusid

Võib tunduda üsna tavaline määrdunud nõusid enne masinasse panemist kraanikausis loputada, kuid tegelikult saab masin ka väga mustade nõudega ise hakkama. Nõude eelnev loputamine võib hoopis puhastustsüklit pärssida ja parem on seda vältida. Mõnel nõudepesumasinal on isegi mustuseandur, mis laseb kasutajal ise määrata, kui mustad nõud pesemist vajavad.

Pese ainult nõudepesumasinas pestavaid esemeid

Oluline on teada, milliseid nõusid saab masinas pesta ja mida ei tohi, sest vastasel juhul võib masin nõud ära rikkuda. Whirlpooli eksperdid soovitavad käsitsi pesta esemeid nagu kööginoad, portselan, puidust või hõbedast köögitarvikud, malmpannid ja mittenakkuvad kööginõud. Nende esemete nõudepesumasinas pesemine võib esmete pindu rikkuda või kahjustada, seega on parem seda vältida.

Märksõnad
Tagasi üles