E, 5.06.2023

LEIA AEGA ⟩ Millal viimati juukseharja puhastasid? Siin on mõjuv põhjus, miks seda tihedamini teha

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Juuksehari on üks nendest ilutoodest, mida kasutatakse iga päev, ent mille puhastamiseks aega ei leita.

Kuna me kasutame seda väga palju, siis jääb kammi piide vahele kõiksugu rasu, surnud naharakud, mustus ja tolm, bakteritest rääkimata. Eelmainitu jõuab kammides meie juustesse – kellele seda ikka vaja on? Selleks, et säästa oma juukseid, peanahka ja kammi, tuleks kammi regulaarselt pesta. 

Inglise nahaeksperdi Sam Cinkiri sõnul tuleks seda teha vähemalt korra nädalas. Et mustusest ja bakteritest lahti saada tuleks seda pesta šampooniga ning siis sooja veel all loputada ning jätta rätiku peale kuivama, vahendab Irish Mirror.

Ära siis unusta!

Kui toidul on säilivustähtaeg kirjas, siis tarbeesemetega nii lihtne pole. Tasub meeles pidada, et ka need määrduvad ja muutuvad pideval kasutamisel vähem efektiivseks. Sestap oleks paslik juuksehari iga kuue kuu kuni aasta tagant välja vahetada. 

Kui sa harja ei vaheta ega puhasta, riskid sellega, et ajapikku hakkab peanahk sügelema või isegi punetama. Juuksed ja peanahk muutuvad rasuseks, mis omakorda soodustab kõõma teket. Uue juukseharja vajadusest annavad aimu vana harja piid – kui ligi kümnendik harja- või kammipiidest on otsast kulunud või katkised, tuleks see uue vastu vahetada. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles