N, 5.10.2023

USKUMATU ⟩ Oot, mida? Koduomanik pakub ebatavalist osa korterist üüriks

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Austraalia üüriturg ei väsi üllatamast: riigi suurimas linnas, kus on omakorda suurim üürikonkurents, pakutakse üpris tavatut kohta üüriks.

Sydney kavalpeast koduomanik annab üürile plaaditud põrandaga rõdu, mille eest ta küsib 300 Austraalia dollarit ehk veidi enam kui 195 eurot nädalas. Tavatu pakkumine, mis muuseas on mõeldud vaid meesterahvastele, ületab linna keskmist üürihinda.

Linnavaatega klaasitud rõdu ühte nurka on surutud madrats ja pisike öökapp, vastasseinas peaks olema üks kirjutuslaud ja televiisor. Omanik on riputanud rõdu akendele kardinad ning pannud seinale mõned troopikateemalised kunstiteosed. 

«Uus, vaikne ja puhas korter koos kõigi mugavustega. Eelistan pikaajalist üürnikku, sõlmin üürilepingu vähemalt neljaks kuuks,» seisab kuulutuses.

Korteriomanik lisas kuulutusse veidra taotlusvormi, kus palus tulevasel üürnikul muu hulgas täpsustada nii enda rahvust kui erinevate tarbeesemete olemasolu.

Väljaande news.com.au ajakirjanik pöördus arupärimiseks omaniku poole, kes paraku keeldus täpsematest kommentaaridest. Omanik ütles vaid, et inimeste huvi pakkumise vastu on kujunenud üle ootuste suureks. 

Eelmise aasta septembris müüdi samas hoones asuv kolme magamistoaga ja kahe vannitoaga eluase 1,15 miljoni Austraalia dollari eest, samal ajal kui kahetoalise korteri eest küsiti selles majas üüri keskmiselt 810 Austraalia dollarit nädalas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles