Igal talvel suureneb oluliselt ilmastikuoludest tingitud kahjude arv. Lisaks kindlustusele on oma maja ohutuse tagamisel oluline roll kanda igal majaomanikul endal – kõik kahjud, mis tekivad ebapiisava hoolduse tagajärjel, peavad kinnisvaraomanikud ise hüvitama.
«Asjaolude kokkulangemisel ja sõltuvalt kahjutüübist võib see olla mõõdetav ka kuuekohalise summaga,» rõhutas ERGO vastutuskindlustuse portfelli juht Aune Pärn.
Näiteks tekitab juba kapotile kukkunud jääpurikas umbes 500 euro suuruse kahju. «Juhul, kui majaomanik on lasknud sellel jääpurikal nädalajagu kasvada ja midagi ette ei ole võtnud, siis pole see heaperemehelik, nõuetekohane ega hoolas käitumine ja sellisel juhul ei saa appi tulla ka kindlustus,» lisas ta.
On olnud ka olukordi, kus plekk-katusele sadanud lumi muutus sulaga raskeks ja libises mööda viilkatust tänavale pargitud autole peale. Selle tulemusel purunes autol klaaskatus, viga sai katuseplekk ja värvikahjustusi said ka kapott ning tagaluuk. Õnnetuse tagajärjel ei saanud omanik enam autot kasutada, kuna luuk oli katki ja vesi tungis salongi, mistõttu pidi ta rentima asendusauto. Kahju suuruseks hinnati kokku üle 13 000 euro.
Tavaliselt langevad lumi ja jää katuselt sulaga. Eriti suurt tähelepanu peaks pöörama lamekatustele kogunenud lumele, mis võib sulades siseruumidele veekahjustusi põhjustada. Lisaks sulavee konstruktsioonidest läbitungimise ohule ähvardab nii lame- kui viilkatuseid oht lume raskuse all sisse kukkuda.
«Värskelt sadanud lume kaal jääb tagasihoidliku 100 kg/m3 juurde, kuid koristamata jäänud ja vajunud lumi kaalub ligi 300 kg/m3 ja sulamärg lumi lausa üle 400 kg/m3 – kui sellest kasvõi veerand hooga allolevale autole langeb, võib auto lugeda mahakantuks,» rõhutas Pärn.