R, 22.09.2023

Just seda sorti üürikortereid on pealinnas kõvasti puudu

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Kvitka Fabian / Shutterstock.com

Tallinna üüriturul ületab odavamate, ligikaudu 500 eurot kuus maksvate korterite nõudlus endiselt pakkumist, mistõttu tuleb meil rääkida defitsiidist, ütleb 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk.

«Soodsamate korterite hinnad ei ole kuigi palju muutunud ja heas korras korter ükskõik millises linnaosas on endiselt objekt, kuhu uue üürniku kergelt leiab. Näiteks 400–500 euro hinnavahemikku jäävad kahetoalised korterid lähevad endiselt nagu soojad saiad,» kirjeldas Meelis Ränk turul toimuvat.

«Odavamate korterite nõudlust on võimendanud üldine suur elukalliduse tõus. Inimesed soovivad oma püsikulusid kontrolli all hoida ja üürikorteri puhul on paljudel olnud ühe otsusega võimalik säästa paarsada eurot,» võttis Meelis Ränk kokku põhjuse, miks väiksemad korterid üüriturul nii hinnas on.

1Partneri elamispindade tegevjuht lisas võrdlusena, et üle 1000-eurose üüriga korterite hinda on omanikud pidanud uue üürniku leidmiseks viimastel kuudel kohati kuni 20 protsendi võrra langetama. «Vale hinna küsimise korral riskitakse nii üüritulust ilma jäämise kui ka lisakuluga, sest tühja korteri eest tuleb omanikul ka kommunaalkulud kinni maksta,» lisas Ränk.

«Üha olulisemaks on muutunud üürnike maksevõime- ja taustakontroll. 1Partner Kinnisvara spetsialistid on nende teemadega viimastel kuudel järjest sagedamini tegelenud ja vajadusel oma kliente potentsiaalsetest ebameeldivatest üllatustest eemale suunanud,» tõi Meelis Ränk esile veel ühe praegusele turuolukorrale omase aspekti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles