P, 1.10.2023

TIPPUDE TIPP ⟩ Eesti ettevõtted võitsid maailma suurimal toidumessil kolm kõrget auhinda

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Must Küüslauk võitis parima mahetoote kategooria.
Must Küüslauk võitis parima mahetoote kategooria. Foto: Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA

18 Eesti toiduainesektori ettevõtet osalevad sel nädalal Eesti ühisstendiga maailma suurimal toidumessil Gulfood 2023. Esimest korda võitsid kolm Eesti ettevõtet Gulfoodi toiduinnovatsiooni võistlusel peaauhinna.

«Eesti toidusektor lööb Dubais laineid! Meil on ülihea meel, et meie ettevõtted suutsid võtta toidusektori maailmamessil toiduinnovatsiooni auhindade jagamisel kolmikvõidu,» sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse rahvusvahelise müügi juht Marge Pihlapuu.

Meie jäätisepulbrite innovaator Revala võttis esikoha piimatoodete kategoorias oma laktoosivaba pehme jäätisega, lisaks olid nad finalistide hulgas oma supertoitudega täiendatud jäätisepulbriga. Must Küüslauk võitis parima mahetoote kategoorias oma musta küüslaugu õisikuga ning Rosena DK oli parim tervise- ja heaolutoodete kategoorias Eternal Youthi kollageeni, vitamiine jt tervist toetavaid koostisosi sisaldavate iluampsudega.

Gulfood on maailma suurim toidu- ja joogisektori mess ning Pihlapuu sõnul Eesti toidutootjatele suurim ja tähtsaim iga-aastane üritus. «Ettevõtted valmistuvad alati hoolikalt ette, et pakkuda alati midagi uuenduslikku, põnevat ja maitsvat. Seekord on nad igatahes kümnesse tabanud, sest ükski teine riik ei ole varem ühel aastal kolme auhinda saanud,» sõnas Pihlapuu. Ta rõhutas, et messil on kohal rohkem kui 4000 brändi ning see aitab meie ettevõtetel silma paista ning eksporti arendada.

20.–24. veebruarini Araabia Ühendemiraatides toimuval messil osalevad Eesti ettevõtetest veel Balsnack, Chaga, EBM Group, Ecotrade, Haage, Iktos, Nordic Milk, Roosiku, BabyCool, Saku, Salvest, Scanola, Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK), Valio ja Öselwise.

28. korda toimuval Gulfoodil osaleb tänavu üle 5000 ettevõtte 125 riigist. Mess toimub igal aastal ürituste ja näituste keskuses Dubai World Trade Center.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles