GALERII IKEA ja Marimekko lõid ühise erikollektsiooni

Madis Kartau
, reporter
Copy

IKEA ja Marimekko tõid turule ühise kollektsiooni BASTUA, mis on inspireeritud Põhjamaade loodusest, heaolust ja enesehoolitsusest.

Piiratud koguses erikollektsioon koosneb enam kui 20 erksavärvilisest trükimustriga tootest, mille hulka kuuluvad nii mööbliesemed, klaasnõud ja tekstiil. 

BASTUA kollektsioon ühendab IKEA kodusisustusalased teadmised Marimekko graafiliste trükimustritega, et tõsta aukohale nauding ja rõõm, mida pakub enda eest hoolitsemine. Kollektsiooni nimi «BASTUA» tähistab sõna, mida kasutatakse sauna kirjeldamiseks seal, kus sai alguse IKEA – Smålandis, Lõuna-Rootsis.

Kollektsiooni loomise inspiratsiooniks olid enesehoolitsuse rituaalid ja põhjamaine saunakultuur. BASTUA kollektsioon sobib nii soojadesse suvekuudesse, mida veeta järve ääres, kui ka koduseks lõõgastumiseks pärast pikka päeva.

«IKEA ja Marimekko on mõlemad pühendunud parema koduse igapäevaelu loomisele, mistõttu oli koostöö meie jaoks loomulik valik. BASTUA kollektsioon keskendub heaolukultuurile, millega toome Põhjamaade suvede ning looduse ilu IKEA mööbliesemetesse ja koduaksessuaaridesse,» sõnas IKEA loominguline juht Henrik Most.

BASTUA kollektsioon tõstab esile julgeid ja imelisi loodust ning saunakeskkonda väljendavaid mustreid. See on esimene kord, kui Marimekko on eksklusiivselt koostööbrändi jaoks trükimustreid loonud. Marimekko missioon on aidata inimestel olla õnnelikud sellistena, nagu nad on, ja tuua nende igapäevaellu rõõmu läbi julgete mustrite ning värvide.

Kollektsioon on inspireeritud ka suurtest dekoratiivsetest rabarberilehtedest, mida võib Soomes kohata kasvamas sauna kõrval. Rabarberimustrit võib leida kollektsiooni paljudelt esemetelt, sealhulgas ka FRAKTA kotilt.

«BASTUA kollektsiooni trükimustrite loome- ja disainiprotsessi oluliseks osaks oli seoste loomine Marimekko Soome juurte ja saunakultuuriga. Marimekko on pühendunud oma julgete trükimustrite ja kujundustega rõõmu toomisele inimeste igapäevaellu ning meil on hea meel, et see saab teoks koos IKEA-ga,» sõnas Marimekko loovjuht Rebekka Bay.

Kollektsioon koosneb erinevatest esemetest alates mööblist, klaasnõudest kuni erksavärviliste mustritega tekstiilideni. Sauna nautimiseks on kollektsioonis olemas nii hommikumantlid, käterätikud ja esmakordselt ka saunaämber. Kollektsioon sisaldab esemeid, et nautida mõnusaid suupisteid nii enne kui pärast sauna, pehmeid toolialuseid, millel jalga puhata ning BASTUA küünlaid, mis toovad tubadesse leedripuu, rabarberi ja magusa vanilli aroome.

Tooteid saab omavahel kombineerida – BASTUA kandik sobitub ideaalselt sama kollektsiooni abilauale. Kollektsiooni osaks on ka stiilne ja tugev pink, mis sobib suurepäraselt üksiolemise hetkedeks.

BASTUA limiteeritud kollektsioon on Eestis saadaval alates 1. märtsist. 

Tagasi üles