T, 28.03.2023

See tuntud vedelik aitab pikalt kasutuses olnud puulusikaid puhastada

Mona Lii Konnapere
, koostööpartner
See tuntud vedelik aitab pikalt kasutuses olnud puulusikaid puhastada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Puidust lusikate ja pannilabidate kasutamine on üsna tavaline ja mugav viis, kuidas toiduvalmistamist kergemaks muuta. Siiski ei ole puit kõige parem materjal erinevate toiduainetega kokkupuutumiseks, sest see on väga poorne ning imab vedelikud endasse. Selleks, et kõik valmistatud toidud puulusikatesse seisma ei jääks, jagab üks nutikas naine huvitavat nippi, vahendab Daily Mail.

Ameeriklanna Lulaboo Jenkins jagas TikTokis videot, milles ta kasutas lihtsat trikki puulusikate imekiireks puhastamiseks. Üllatav nipp seisneb vaid selles, et puidust lusikaid ja pannilabidaid tuleb mõni minut pliidil vees keeta. Keev vesi aitab puitu sügavuti puhastada ning juhib sellesse kogunenud mustuse välja.

Kiire lahendus vajab siiski ka kerget hoiatust, sest kuigi keev vesi lahendab probleemi, on puulusikatest välja immitsev mustus üsna ebameeldiv. Ka video autor sõnab, et kollaseks värvunud vesi tekitab temas vastikust, sest kogunenud mustus muutis selge vee häguseks.

Videole kommentaare jätnud inimesed sõnavad, et just see video on hea põhjus, miks puidust söögiriistade ja lõikelaudade kasutamist vältida. Tuntud kokad on inimestele südamele pannud, et palju hügieenilisem on kasutada näiteks silikoonist pannilabidaid, mis on kuumakindlad ja painduvad.

@lulaboojenkins #stitch with @kimmyskreations Holy crap I should have done this sooner! Lord help me this was gross #kitchen #kitchenhacks #woodenspoon #no ♬ original sound - Lulaboo Jenkins
Märksõnad
Tagasi üles