N, 8.06.2023

SUVE TIPPSÜNDMUS ⟩ Avatud talude päev kutsub talusid osalema

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pajumäe talu. Pilt on illustreeriv.
Pajumäe talu. Pilt on illustreeriv. Foto: Elmo Riig/Postimees Grupp

Ühiskonnas, kus suurem osa inimesi elab linnas, on mõnikord paslik juhe seinast tõmmata ja maale ära sõita. Selleks, et ringreis ümber Eesti eriti värvikirev saaks, oodatakse talusid üle Eesti oma uksi avama. Ehk avad sinagi?

«Talud üle Eesti on oodatud end üritusele kirja panema, et tutvustada ja selgitada toidutootmise ja maaelu olulisust ning väärtust. „Ühiskonnas, kus suurem osa inimesi elab linnas, on kasulik vahepeal meelde tuletada, et piim või kartul ei tule poest, vaid hoopis ühe või teise talu põllult ja laudast kellegi suure töö tulemusel. Avatud talude päev on hea võimalus tutvustada kohalikku toidutootmist ja maaelu. Kui inimesed neid kohti külastavad, oskavad nad ka paremini väärtustada ja hinnata põllumeeste tööd ja nende toodetud toitu,» rääkis maaeluminister Urmas Kruuse.

Allikasilma elamustalu avab oma uksed neljandat aastat ja julgustab ka teisi sama tegema. «Meie jaoks on see suurim ja ägedaim üritus aastas. See nädalavahetus toob kokku meie pere ja sõbrad ning saame seda, mis meie hinge toidab, ka teistega jagada. Iga aastaga kasvab see üritus meie jaoks suuremaks, kohtume uute ägedate inimestega ja samas kohtame vanu häid fänne, kes ikka ja jälle sel puhul tee meieni leiavad. Saame tutvustada oma hobisid ja tegemisi, oma elamustalu ja Lohe Kindrali brändi ning oma imelisi koostööpartnereid, kelleta me poleks need, kes oleme. Avatud talud on elamus – elamus, mida me ainult ei paku, vaid ka ise väga ootame,» rääkis Allikasilma elamustalu perenaine Kadri Brecher.

Kogupereüritus, mille raames avavad oma väravad ligikaudu 300 talu, toimub tänavu 15.–16. juulini. Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine registreerida avatud talude veebilehel . Registreerimine lõpeb 15. mail.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles