N, 8.06.2023

PRÜGI VS TOORAINE ⟩ Tallinna botaanikaaed kutsub pühapäeval suurele prügipäevale

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Sel pühapäeval, 26. märtsil kell 11.00-17.00 toimub Tallinna botaanikaaias teemapäev «Prügi - muudame suhtumist, prügi vs tooraine», kus tutvustatakse jäätmetekke vähendamise ja asjade kasutusea pikendamise võimalusi ning jäätmete liigiti kogumist.

Teemapäeval kuuleb spetsialistide ettekandeid, viiakse läbi lasteprogramm, esitletakse dokumentaalfilmi ning jagatakse tasuta biojäätmete mahuteid.

«Prügisse tuleb suhtuda vastutuse ja kohusetundlikkusega,» leiab teemapäeva kuraator ja Tallinna botaanikaaia metoodik Eliko Petser. «Et korrastada jäätmemajandust ja vähendada nn prügi teket, on oluline näha «prügi» kui ressurssi ja toorainet,» ütleb Petser. Tema sõnul on botaanikaaia teemapäeva eesmärk inspireerida oma külastajaid mõtlema tagajärgedele, mida igapäevaselt oma elus loome.

«Meie igaühe panus paremasse tulevikku on oluline, sestap peame oma käitumismustrid koduses jäätmemajanduses ümber kujundama. Praktilisele ja huvitavale teemapäevale ootame kõiki huvilisi peredest omavalitsusteni välja,» kinnitab Petser.

Teemapäeval tutvustab Tallinna Jäätmekeskus jäätmejaamade ümberkujundamist ringmajanduskeskusteks, käesoleval aastal toimuvatest muudatustest, uuest biolagunevate jäätmete süsteemist ning jäätmekeskuste tootest – kvaliteetsest kompostist. Räägitakse mulla väärindamisest ringmajandusvõtmes, kompostimisest väikeaiapidajatele, uuenduslikest meetmetest ning võimalustest. Teemapäeval saab teada, mida tehakse taarapunkti viidud pandipakenditega ja kuidas toimib panditopsi süsteem. Tutvustatakse taaskasutuse ehk upcycling põhimõtteid rõivatööstuses, mis vähendavad moetööstuse mõju keskkonnale.

Kell 16.20 esitletakse Anna Hintsi dokumentaalfilmi «Homme saabub paradiis», mis näitab, kuidas noored emad on otsustanud peredele toitu hankida kaubanduskeskuste prügikastidest, et päästa keskkonda ja oma laste tulevikku.

Teemapäeval löövad kaasa Tallinna Jäätmekeskus, Tootjavastustusorganisatsioon, Eesti Ringmajandusettevõtete Liit (ERMEL), OÜ Eesti Pakendiringlus, OÜ Eesti Pandipakend, Kuhuviia.ee, OÜ NutriLoop ja disainer Reet Aus.

Teemapäevale saab registreeruda aadressil SIIN

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles