E, 29.05.2023

VÄIKESED KOMMUNAALKULUD ⟩ Nõmme teele kavandatakse põhjamaiselt moodsat kortermaja

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Tallinnas Nõmme tee ja Linnu tee ristmikule kerkiv uusarendus tagab ostjale väikesemad kommunaalkulud.

1Partner Ehitus sõlmis kinnisvaraarendajaga Alpina enam kui 3 miljoni eurose lepingu Tallinnas Nõmme tee ja Linnu tee ristmikule uue Skandinaavia stiilis kolmekorruselise 18 korteriga elumaja ehitamiseks.

«Hoone juures kasutatakse tehnoloogiaid ja ehituslikke lahendusi, mida võiks ka teistele arendustele eeskujuks seada. Näiteks saab tuua energiavaiadel maakütte ja jahutuse, mis on elamuarenduses väga haruldane lahendus, tagades korteriostjale soodsamad kommunaalkulud,» ütles 1Partner Ehituse tegevjuht Üllar Hinno ning kinnitas, et maja peaks valmima vähem kui aastaga.

«Meie filosoofia on arendada selliseid hooneid, mis sobivad olemasolevasse elukeskkonda ja on energiaefektiivsed. Nõmme tee 70 kortermaja asukoht on ühelt poolt justkui aedlinnas, kuid samas on sammu kaugusel Tallinna südalinnast ning kõik eluks vajalik on käeulatuses,» kirjeldas hoonet Alpina partner Pirmin Tamm, kelle sõnul on veerand korteritest tänaseks juba müüdud.

2024. aasta veebruaris valmivasse majja tuleb kokku 18 korterit, millest väiksemad on kahetoalised ning suuremad viietoalised. Mõne kodu juurde kuulub ka üle 50 ruutmeetri suurune terrass. Põhjamaiselt moodsa olekuga ja kokku 1292-ruutmeetrise pinnaga hoone projekteerisid AB Korruse arhitektid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles