Viimastel aastatel olen oma igapäevatöös näinud, et väga paljud inimesed kolivad Tallinnast Pärnusse. Sellele andis tõuke koroonakriis, mil kaugtööst sai uus normaalsus – paindlik töö on andnud paljudele võimaluse elada ka väljaspool Tallinna. Paljud käivad Tallinnas näiteks kord kuus või nädalas ning ülejäänud aja naudivad rahulikumat ja turvalisemat elukeskkonda – selle tulemusel on nõudlus Pärnu kinnisvara järele oluliselt suurenenud. Siin mängib olulist rolli ka inimese sünnikoht – Pärnust pärit inimesed, kes vahepeal näiteks töö tõttu teises linnas elasid, kolivad tihtipeale nüüd oma kodulinna tagasi ja teevad tööd kodukontorist.
Ostjad on oluliselt teadlikumad
Korterite puhul ei saa me üle ega ümber kvaliteedist. Kui viis või kümme aastat tagasi oli üks olulisemaid kriteeriumeid ostjate jaoks see, et tegu oleks lihtsalt uusarendusega, siis nüüd on ostjad väga teadlikud ja hindavad täpsemalt ka nende kvaliteeti. Inimesed on nõus maksma kõrgemat hinda, kui selle eest saab kvaliteetse ja ilusa kodu, kus on detailideni läbimõeldud siseviimistlus, mugavus ja kaasaaegsus.
Ostjate teadlikkus on selgelt tõusnud, sest valikuvõimalused on laiemaks muutunud – näiteks Pärnus on saadaval rohkem uusarendusi kui veel mõni aasta tagasi. Kui tol ajal ei jälginud ostjad veel nii olulisel määral näiteks maalritööde kvaliteeti või muid väiksemaid detaile, siis nüüd kaasavad paljud ehituseksperdi, kes objekti üle vaatab – parima kvaliteedi saamiseks on inimene valmis lisaväljaminekuid tegema ja erapooletult eksperdilt nõu küsima. Ekspertide kaasamine on igal juhul hea mõte – nagu näiteks hammaste parandamise usaldame hambaarstide kätte, tasub ehitusega seotud mured usaldada ehitusekspertidele. Kvaliteedi kõrval on iga korteri puhul oluline ka emotsioon – inimesed soovivad, et neil oleks kodu vaatama tulles «õige tunne». Siin mängivad väga olulist rolli detailid, ukselinkidest pistikuteni välja. Asendamatu roll on ka hubasel elukeskkonnal – rohelus, ilusad vaated, mänguväljakud ja võimalikult väike müratase.