K, 4.10.2023

PÕHI MÖÖDAS? ⟩ Keskmine ruutmeetri hind flirdib taas 3000 euro piiriga

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Tallinna korterite mediaanhind kombib 3000 euro piire.
Tallinna korterite mediaanhind kombib 3000 euro piire. Foto: Shutterstock

Aprillis tõusis Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 2982 euroni, kuid tehingute arv oli vaid 687, mis on eelnenud kuuga võrreldes 17 protsenti vähem, kommenteeris 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

«Hinna osas liigume juba mitmendat kuud nii-öelda külg ees ehk mingit tuntavat muutust toimunud ei ole. Seda kinnitab ka Tallinna korterite mediaanhind, mis aprillis oli 2771 eurot ehk 0,2 protsenti kõrgem märtsikuu omast,» ütles Martin Vahter. Tema sõnul on turu põhi tänaseks pigem möödas ja nii on ka väga raske uskuda, et kinnisvara võiks praegusest tasemest odavamaks minna.

«Tippaegadega võrreldes oli tehingute arv enam kui kolmandiku võrra väiksem, kuid näiteks eelmise aasta aprilliga võrreldes on langus vaid veidi enam kui kümnendiku võrra. Ka aasta eest oli märts tehingute poolest aktiivsem kuu kui aprill,» kirjeldas Vahter olukorda pealinna kinnisvaraturul.

Kõige kallim Tallinna korter müüdi aprillis 930 000 euroga, hoonestatud elamumaa kinnistuid müüdi Tallinnas 19.

Kui võtta lisaks korteritele arvestusse teised aprillis omanikku vahetanud objektid, siis tehti aprillis Tallinnas kinnisvaraga kokku 861 ostu-müügitehingut, mis on märtsiga võrreldes 14 protsenti väiksem tulemus. Võrreldes 2022. aasta aprilliga kahanes tehingute arv samuti ligi 14 protsenti.

Kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli aprillis ligikaudu 170 miljonit eurot ehk 7 protsenti vähem kui märtsis, kuid võrreldes eelmise aasta aprilliga kasvas tehingute kogusumma 2 protsenti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles