Andmetest selgus, mis on USAs ja Kanadas kõige populaarsem toiduaine

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Toidukaupade müügi-, logistika- ja analüüsiteenuseid osutav ettevõte Instacart avaldas, mis toode on ameeriklaste ja kanadalaste lemmik.

Instacarti andmete kohaselt on nii USAs kui Kanadas esimesel kohal sama toode. Edumaa teiste toiduainete ja -toodete ees on mäekõrgune. Millega siis tegu? Eks ikka banaanidega! Esikohta on see kollane puuvili hoidnud muljetavaldavad 11 aastat. 

Instacart ise tarnis eelmisel aastal üle miljardi banaani. Ettevõtte andmeil on kogus nii suur, et ritta seatuna saaks New Yorgi ja Los Angelese vahel 47 ringi teha. 

«Banaanid on paljudele inimestele ja peredele väga oluline toidukaup. 2022. aastal sisaldas iga neljas ostukorv banaane ja see arv on aastast aastasse suhteliselt stabiilne püsinud,» ütles Instacarti trendiekspert Laurentia Romaniuk. 

Vaatamata puuvilja populaarsusele eelistavad inimesed eri küpsusastmega banaane. Ligi 40 protsenti ostjatest eelistab näiteks rohelisi banaane.

Banaanide nõudlus varieerub USAs ka osariigiti. Iowas, Lõuna-Dakotas, Minnesotas, Colorados ja Pennsylvanias ostetakse kõige rohkem banaane. Seevastu Hawaii, Louisiana, Alaska, Alabama ja Maine'i elanikud ostavad kõige vähem banaane.

Tagasi üles