N, 28.09.2023

Kodu on lemmiku karvu täis? Loe, kuidas neile kiirelt ja hõlpsalt üks-null teha

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Kuigi lemmikloomad on suurepärased kaaslased ja pereliikmed, kaasneb nende omamisega karvade tõttu ka korralik koristuskohustus. Koristamine võib osutuda tüütuks ja aeganõudvaks, kui kasutada selleks ebasoodsaid vahendeid ning valesid võtteid.

Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar toob välja parimad nipid, mis aitavad koduloomade karvadest kergelt ja tõhusalt vabaneda.

Leia kohad, kuhu lemmiklooma karvu kõige rohkem koguneb

Enim karvu koguneb kohtadesse, kus on suur staatiline elektrilaeng – mida väiksem on õhuvoolu kogus piirkonnas, seda rohkem jääb sinu lemmikust sinna maha karvu. Peamisteks kohtadeks, kuhu lemmikloomade karvad kogunevad, on diivanite, toolide ja voodite alused ning uksepakkude ja põrandalampide ümbrused. Neist piirkondadest tasub loomakarvu eemaldada tihedamini ja hoolsamalt kui mujalt, et vältida karvade lendlemist majapidamises.

Milline tolmuimeja on koristuseks hea?

Selleks, et karvadest vabanemine paremini sujuks, tuleks veenduda, et kasutatav tolmuimeja on kvaliteetne ja tugeva imemisvõimsusega. Mida suurem on tolmuimeja imemisvõimsus, seda tõhusamini kogub see kokku ka peened ja esmapilgul märkamatuks jäävad tolmuosakesed – sealhulgas loomakarvad.

Kuidas kitsastesse kohtadesse pääseda?

Kuna loomakarvad kogunevad tihtipeale raskesti ligipääsevatesse kohtadesse, tuleb tolmuimejat valides veenduda, et selle ots võimaldab mugavat ligipääsu ka kitsastesse kohtadesse ja toanurkadesse. Selleks tasub eelistada 180° pööratava otsikuga tolmuimejaid, mis muudavad koristamise efektiivsemaks.

Vali puhastusvahendid pinna järgi

Loomakarvad kipuvad mööda elamist lendlema, jõudes seeläbi eri pindadele. Küll aga ei ole nende eemaldamine niivõrd lihtne, et ühe puhastusviisiga igalt poolt kõik karvad kätte saaks.

Näiteks on põrandaliistudelt lemmiklooma karvade kogumiseks soovitatav kasutada pehmet harjaga kinnitust, mis tagab parema ligipääsu ja aitab minimeerida karvade väljapuhumist. Seevastu vaiba servade ja treppide puhul võib kasutada sama otsikut, mida põrandapindade puhastamiseks. Samuti tasub tähelepanu pöörata tolmuimeja otsiku harjastele ning sellele, mis materjalist need on tehtud. Tihtipeale pakuvad tootjad ka spetsiaalselt lemmiklooma karvade puhastamiseks loodud otsikuid. 

Leidub ka pindasid, millele on parem läheneda ilma tolmuimejata. Näiteks mööblipindade – kummutite, laudade ja kappide – puhul on soovitatav puhastamiseks kasutada kergelt niisket puhastuslappi, mille abil saab karvade põrandale kukutamise asemel need tõhusalt kinni püüda. Riidest, mikrokiust või seemisnahast mööbli puhul aitab loomakarvu eemaldada kummikinnas. Tuleb lihtsalt kummikinnas kätte panna, õrnalt käega mööda mööbli pinda tõmmata ning seejärel kokku kogutud karvad minema visata. Sama efekti annab ka nailoni- ja kummisegust harjastega lemmikloomaotsik.

Eelista kvaliteetse filtriga tolmuimejat

Paljude tolmuimejate puhul on kasutusele võetud lisafiltrid, mille abil kogutakse kokku väikesed tolmuosakesed ja mikrotolm. Lisafiltrid aitavad muuhulgas vähendada loomaallergia avaldumist.

Ära unusta tolmuimeja puhastamist

Mida rohkem loomakarvu tolmuimejasse koguneb, seda rohkem hakkavad need seal halba lõhna tekitama. Seetõttu on oluline tolmuimeja filtri, voolikute ja harjaste korrapärane puhastamine. Lisaks halva lõhna tekkest hoidumisele aitab see vähendada tolmuimeja ummistumist ja ülekuumenemist.

Harja oma lemmiklooma

Selleks, et vähendada lemmiklooma karvade levikut toakeskkonnas, ära unusta oma lemmikut regulaarselt harjata. See aitab katkised ja nõrgad karvad kokku koguda enne, kui need satuvad vaibale, põrandale ja mööblile – seeläbi hoiad kokku kallist aega, mis kulub kodu koristamisele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles