N, 28.09.2023

KUUÜLEVAADE ⟩ Tallinna korteri keskmine hind lähenes rekordilisele tasemele

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments 1
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Maikuus tehti Tallinnas korteritega 929 tehingut ehk 32 protsendi võrra rohkem kui aprillis. Keskmine ruutmeetri hind tõusis 7,7 protsendi võrra 3207 euroni ja mediaanhind 8,2 protsendi võrra 2995 euroni.

«Värsked numbrid kinnitavad meie paari kuu tagust prognoosi kinnisvaraturu aktiivsuse järk-järgulisest taastumisest. Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised mais omanikku vahetanud objektid, siis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1178 ostu-müügitehingut, mis on aprilliga võrreldes ligi 35% võrra suurem tulemus,» kommenteeris 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

Võrreldes käesoleva aasta esimest viit kuud (kokku 4379 tehingut) eelmise aasta sama perioodiga (kokku 5367 tehingut) on tehinguaktiivsuse langus taandunud 18 protsendi juurde. Koos tehinguaktiivsuse taastumisega väheneb Vahteri kinnitusel ka hinnalanguse surve.

«Kuigi majandusanalüütikud prognoosivad Eestile käesolevaks aastaks majanduslangust, siis tundub, et pealinna elamispindade hindadele on selle suurem mõju juba ära olnud. Kuniks inimestel on töökohad ja pangad uue kodu ostmiseks laenu annavad, kasvab koos palga kasvuga ka inimeste ostukindlus ja olulist suunamuutust pole põhjust oodata,» lisas Vahter.

Kui aasta esimestel kuudel kaubeldi peamiselt järelturul ja soodsama hinnaklassiga varadega, siis huvi on taastumas ka uusarenduste vastu. «Uusarenduste eeliseks on kõrgem energiaklass, mis omakorda annab eeliseid pankade laenutingimustes,» selgitas Vahter.

Pealinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli mais ligikaudu 235 miljonit eurot ehk 38 protsenti rohkem kui aprillis ja 4 protsendi võrra enam kui 2022. aasta mais. Kõige kallim Tallinna korter müüdi mais 1 590 000 euroga. Pealinnas läks lõppenud kuul kaubaks ka 24 hoonestatud elamumaa kinnistut.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles