N, 28.09.2023

JULGE KÜSIDA ⟩ Päästeameti kodunõustamisi saab nüüd tellida mugavalt ka veebi kaudu

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Varem pidid need, kel soov päästjatelt koduse ohutuse kohta nõuandeid saada, helistama riigiinfo telefonil 1247 ja broneerima kodunõustamiseks aja. Nüüd saab igaüks tellida kodunõustamise mugavalt veebi vahendusel.

«Kodunõustamine tähendab seda, et vabatahtlikud ja kutselised päästjad tulevad inimesele külla, vaatavad üle tema eluruumid ja kodu lähiümbruse ning annavad nõu, kuidas seda veel ohutumaks muuta. Kodunõustamise käigus kellelegi trahvi ei tehta. Nõustamine tähendab puhtalt selgitustööd ja tähelepanu juhtimist, et võimalike õnnetuste riske vähendada,» rääkis päästeameti ennetustöö osakonna nõunik Pilleriin Kurg.

«Üks peamisi teemasid, millele kodunõustamistel tähelepanu pööratakse, on tuleohutus. Ohte teades saab õnnetusi ennetada ning vähendada elumajades puhkenud tulekahjude arvu. Kui päästjad on võimalikke ohte selgitanud ja parandamist vajavatele asjaoludele tähelepanu juhtinud, saab koduomanik oma igapäevast elukeskkonda ohutumaks muuta,» lisas Kurg.

Kodunõustamise tellimine on kõigile tasuta ja protsess on lihtne: tuleb minna päästeameti ohutusportaali, valida sealt rubriik «Kodunõustamiste tellimine», vajutada nupule «Telli kodunõustamine» ja täita vajalikud väljad. Ohutusportaali saab avada nii arvutis kui ka telefonis.

Tellimus jõuab automaatselt lähimasse päästekomandosse ja tellijaga võetakse ühendust seitsme päeva jooksul. Kodunõustamist teevad kutselised ja vabatahtlikud päästjad. Nõustamine võtab aega 15–30 minutit.

Päästeameti kodunõustamist soovitatakse inimestele, kellel on küsimusi suitsu- ja vingugaasiandurite, küttekollete seisukorra ja nende hoolduse, elektrisüsteemide korrasoleku, koduste varude ja kriisideks valmisoleku või kodulähedaste veekogude ohutuse kohta.

Kodunõustamise võib tellida igaüks ise, kuid nõustamise vajadusest võivad märku anda ka sugulased, naabrid, kiirabi, politsei, kohalik omavalitsus ja teised, kellele mõni ohutusalane puudus on silma jäänud. Lähedastest hoolides, neid märgates ja ohte ennetades suudame vähendada õnnetuste hulka.

Lisaks ohutusportaalile saab kodunõustamisi endiselt tellida riigiinfo telefonilt 1247.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles