PIILU KULLAVARAMUSSE Põllumajandusmuusem ootab näitusele retseptivihikuid, hoidiseid ja isetehtud aiatööriistu

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Põllumajandusmuuseum ootab kõiki eestlasi oma pere kullavaramusse kuuluvaid retseptiraamatuid ja -lehti ka teistele tutvustama.

Samuti on oodatud keldrisügavustes leiduvad vanavanemate tehtud hoidised, mis on vähemalt 30 aastat vanad ning fotosid hoidiste valmistamisest (tehtud perioodil 1960.-1989).

Retseptide kogumikud ja ajahambale vastu pidanud hoidised leiavad koha 2024. aastal avataval näitusel «Peedist pesumasin».

Põlvamaa taluniku meisterdatud istutusaukude märkija maasikataimede ühtlase vahega maha panemiseks.
Põlvamaa taluniku meisterdatud istutusaukude märkija maasikataimede ühtlase vahega maha panemiseks. Foto: Põllumajandusmuuseum

Muuseum ootab ka lugusid ja näiteid aiamaal kasutatavatest isetehtud tööriistadest (v.a traktorid), aiamaa plaane (eriti kolhooside külakeskustes elavatelt inimestelt).

«Peedist pesumasin» on Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu linnamuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest nõukogude ajal. Näitus avatakse täismahus 24. aprillil 2024. Näitus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

Tagasi üles