Lilleamplid lisavad igasse hoovi ilu ja meelitavad kohale tolmeldajadki. Siin on neli sammu, mida järgides tagad, et amplid püsiks kaunid sügiseni.
4 sammu, mida järgides tagad, et lilleamplid püsivad kaunid sügiseni
1. Kastmine
Lilleampleid on soovitatav kasta sageli ja põhjalikult. Kuna mulda täis korv ripub õhus, kuivab see kiiremini kui maapind. Lisa võrrandisse janused taimed ja vajadus tiheda kastmise järele ongi käes. Eriti palavate ilmade korral tuleb ampleid lausa kaks korda päevas kasta. Seda, kas amplit on vaja kasta või mitte, saab teada kahel viisil: esimese puhul pista näpp mulda, teise puhul tõsta amplit, et teada saada, kui raske see on (raske ampel viitab niiskele mullale).
2. Kärpimine
Amplis lilli ei tohi ära unustada. Kastmisest üksi ei piisa, et lilleampel ilus välja näeks. Tähtsal kohal on ka taimede kärpimine ja surnud osade mahalõikamine. Õigesti talitades kasvavad taimed suureks ja kohevaks ning annavad palju õisi. Tuhmunud ja närbunud osad tuleb alati maha lõigata, et taim nende peale energiat ei kulutaks.
3. Väetamine
Amplis olevad toitained on piiratud ja võib tekkida vajadus neid sinna lisada. Väetamisel kasuta kas vedel- või kuivväetist, kuid mitte mõlemat korraga. Taimi on alati soovitatav väetada, kui muld on niiske ning taimed elujõulised.
4. Asenda vanad uutega
Iga taime elu saab ükspäev otsa. Ka amplis kasvavad õistaimed lõpetavad ühel hetkel õitsemise või sootuks oma elutsükli. Pole midagi halba selles, kui asendad närbunud taimed uutega, et ilu edasi nautida.