Jaan Aia selgitusel on pikalt kestev kuumus salakavalalt tuleohtlik, sest võib võimendada kõiki argiseid ohuallikaid üle kriitilise piiri.
«Eestimaalaste tuleohutuse alane tarkus küll pidevalt kasvab, samas me oleme harjunud nii-öelda mänguväljaga, kus tüüpiline temperatuur ei ületa 20 kraadi. Aga kui sooja on ligi 30 kraadi, siis see toob meile paraku koju kätte tuleohutuse mured, millega seni on tulnud arvestada Kreekas või Californias, aga mitte siin põhjamaal,» rääkis Aia.
Ekspert tõi välja viis vähem tuntud tuleohu allikat, millele tasuks erakordselt kuumal ajal tähelepanu pöörata.
Sissepakitud telefon võib süttida
Nagu ka Päästeamet on tähelepanu juhtinud, on igasugused elektriseadmed aina suurem tuleohu allikas. Süttimisohtlik võib olla ka tavaline nutitelefon – eriti, kui selle tekitatud soojus ei saa kuumal päeval normaalselt hajuda.
See võib juhtuda näiteks siis, kui telefon on pandud laadima padja alla või muul moel suletud väikesesse ruumi. Palava ilmaga telefoni laadides tasub seda aeg-ajalt kontrollida – ega seade pole kahtlaselt kuumaks läinud? Kui on, lõpeta laadimine ja pöördu igaks juhuks teenindusse.
Üldjuhul on telefoniümbris hea mõte, sest kaitseb kallist seadet kriimustuste eest. Aga 30-kraadises kuumuses võib selline plastikust kest toimida ka kasvuhoonena ja viia telefoni süttimiseni. Parem on see praegu ära võtta.
Moodsad akud ei saa õhku – hoia neid ülekuumenemast
Me kõik tahame, et akudega seadmed – lisaks telefonidele ka arvutid, elektritõuksid, laste mänguasjad, kaasaskantavad kõlarid, droonid jms – töötaksid ühe laadimisega võimalikult kaua. Meie kui tarbijate nõudmisel kestavadki moodsad akud aina kauem.