Voodipesu, mis hoiab õiget temperatuuri
Sisekujundajal on nõuandeid ka neile, kellel on raskusi palavas toas magamisega. Tema sõnul on sel juhul kõige olulisem, et voodipesu oleks looduslikust materjalist.
«Kangaid, mis teevad voodis olemise mugavamaks, on palju. Näiteks puuvill, viskoos ja lüotsell viivad niiskuse kehast eemale ning aitavad hoida ühtlast temperatuuri. Linane tekikott laseb õhku läbi ja juhib hästi soojust, hoides sind talvel soojas ja suvel jahedas,» selgitas sisekujundaja.
Ta märgib, et olemas on ka erilahendusi, mis aitavad kehal öösiti temperatuuri reguleerida – näiteks sellele kaasa aitavad madratsi- ja padjakaitsed. «Osad madratsikaitsed on valmistatud temperatuuri reguleerivast materjalist, mis tekitab jahedama olemise, et tunneksid end ka palavaga mugavamalt. Mõne ergonoomilise padja üks külg on jahutava toimega,» lisas Castro.
Loomingulised jahutusviisid
Ilmselt on meist igaühel omad nipid, mis aitavad palavaid päevi üle elada. IKEA sisekujundaja jagab ka selle kohta paar soovitust.
«Kodus olles on lihtne piisavalt vedelikku tarbida ja end jahutada. Täida klaas jääkuubikute, värskelt pressitud sidrunimahla, marjade ja paari purustatud piparmündilehega, võta istet ja naudi värskendavat jooki. Või võta pihustipudel, täida see külma veega ja lisa mõned kurgiviilud. Piserda sellega nägu ja soovi korral ülejäänud keha, ja kui uuesti palav hakkab, siis korda seda,» soovitas Castro.
Ta lisab, et jääkuubikuid võib kasutada veel mitmel moel ja kui on olemas jääkuubikute vorm, saab neid ka pidevalt juurde valmistada. Palavate ilmadega on jääga täidetud kausist abi nii jookide kui enda värskendamiseks kasutatud rätikute jahutamisel. «Veelgi enam – võta korv ja mitu taassuletavat kotti. Täida need jääga ja pane korvi. Siis pista ka sinna ka jalad ja naudi jäist, pritsmevaba jalavanni,» soovitab sisekujundaja.