«Praegu on rattahooaeg ning see tähendab, et kõikjal vedelevad jalgrattad. Kui hooaeg läbi saab, otsitakse midagi muud, mida on lihtne ära viia,» nendib ta. Pärjala sõnul võib suvel nii mõnigi korterisse sissemurdmine ära jääda, sest trepikojast või maja eest leitakse näiteks hinnaline jalgratas. «Ei tasu ka mõelda, et minu odavat ratast keegi ei varasta. Ka 50-eurone ratas võib mõne varga jaoks olla piisavalt väärtuslik järelturul maha müümiseks.»
«Kõige rohkem varastatakse jalgrattaid avalikest kohtadest: parklatest, tänavatelt, kuid samuti trepikodadest ja koridoridest,» räägib Põhja prefektuuri Lääne-Harju jaoskonna menetlustalituse juht Raigo Prants. «Pikanäpumehed on rattaid pihta pannud ka keldritest, kinnistest hoovidest ja eluruumidest.»
Lukud ja uksed vargaid ei peata
Seda, et rattavaras ei pruugi vaid jalgrattaga ära minna, võib väita Nõmme loo ja paari teise lähimineviku näite põhjal. Juunikuu alguses varastati Pärnus kortermaja keldrist jalgratas, ehitustööriistad ja õlikanistrid. Kogukahju oli 1130 eurot.
Juunikuus varastati Kristiines kortermaja garaažist jalgratas ja võistlusuisud. Samuti selgub mitme hiljutise varguse näitel tõsiasi, et ratta- ja majalukud vargaid ei takista.
Mõni päeva tagasi, 1. augustil, varastati Pärnus Uus-Sauga tänaval kortermaja eest puu külge kinnitatud jalgratas Hexagon. Vargusega tekitatud varaline kahju on 350 eurot.
Paar nädalat enne seda, 18. juulil, sai politsei teate, et Tartus Kaunase puiesteel asuva maja trepikojast on varastatud lukustatud jalgratas Fuji. Jalgratta väärtus on 300 eurot. 26. juulil varastati Mustamäe kortermaja garaažist 1800-eurone lukustatud jalgratas.