EKSPERT ⟩ Uusarendustes on pikalt kestnud «jõllitamise» aeg otsa saanud

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Kinnisvaraturg näitab kolmandat kuud järjest jahtumise märke. Mida tähendab see ostja jaoks?

Novembris tehti Tallinnas 676 korteritehingut keskmise ruutmeetri hinnaga 3061 eurot, mis on pea äravahetamiseni sarnane tulemus kahe eelnenud kuuga, kommenteeris 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter lisades, et talle ei meenu lähiajaloost perioodi, kus kolm kuud järjest oleks turg nii täpselt samal kohal püsinud.

«Ei olnudki kuud nagu kaksikud, vaid üllatusena hoopis kolmikud,» kommenteeris 1Partneri Kinnisvara juht, kelle sõnul on pealinna kinnisvaraturg isegi viimased viis kuud olnud väga sarnane. «See on tõesti ajaloo pikim platoo. Pärast paari hiliskevadist tugevat kuud käis väike jõnks allapoole ning seal me nüüd kõik koos seisame ja ootame,» lisas Vahter.

Vahteri sõnul veavad turgu siiani endiselt tehingud järelturu korteritega. «Samas tundub, et uusarendustes on pikalt kestnud «jõllitamise» aeg otsa saanud ja mitmed tegijad on hindu tuntavalt allapoole tõmmanud. Kuidas sellised sammud turuaktiivsusele mõjuvad, seda näeme lähema paari kuu jooksul,» rääkis Vahter.

«Uuel aastal saab tehingute arv uue hoo sisse kohe, kui uusarenduste hinnakorrektsioonile peaksid lisanduma ka head sõnumid Euribori osas,» prognoosis Martin Vahter.

Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli novembris 2954 eurot ehk ligikaudu 6% rohkem kui mullu samas kuus. Kalleim korter müüdi novembris 770 000 euroga.

Novembrikuus tehti Tallinnas kinnisvaraga 835 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 133 miljonit eurot ehk ligi 4 protsenti vähem kui oktoobris ja 19 protsenti vähem kui eelmise aasta novembris.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles