HEA VÕIMALUS Korteriühistute liit plaanib ühistutele elamute kindlustamise ühisostu

Kristina Kostap
, Postimees Kodu vastutav toimetaja
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Korteriühistute Liit loodab ühisostuga võimalikult paljud hooned kindlustada.

«Põhjuseks asjaolu, et suur hulk korrusmaju on täna ikka veel kindlustamata, kuid õnnetused on põhjustanud korterelamutele suurt kahju,» selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

«Meie soov on pakkuda oma liikmetele ja EKÜL-i liikmeks astuda soovivatele korteriühistutele parima hinna ja kvaliteedi suhtega kindlustuslahendust. Samuti soovime suurendada korteriühistute teadlikkust ettenägematute ja suurt kahju tekitada võivate riskide maandamisel,» rääkis ta.

Jaadla sõnul hõlmaks ühisost hoonekarbi koguriski kindlustust ehk pakuks kindlustuskaitset ettenägematute sündmuste nagu näiteks tulekahju, tormikahjude, torustiku lekke, üleujutuse, vandalismi ja varguse korral.

«Samuti oleks ühisostuga kaetud vastutuskindlustus, mis kaitseb ühistut õnnetusest tingitud nõuete vastu – olgu selleks siis lume ja libedusega seotud õnnetused, murdunud puu või muu seesugune,» selgitas Jaadla.

Ta rõhutab, et tegemist pole ühe konkreetse maja, vaid korruselamute üldistest vajadustest lähtuva pakkumisega. «Kõige tähtsam on, et võimalikult paljudel hoonetel Eestis oleks kindlustuskaitse,» rõhutas Jaadla.

Esialgu on plaanis korteriühistutele laiali saata vastav küsimustik. «Korteriühistute liit kogub vastused kokku, selgitab välja hulgiostust huvitatud ühistud ning saadab siis kindlustusseltsidele pakkumise tegemiseks nö hulgiostu põhimõttel,» rääkis Andres Jaadla.

Tagasi üles