OMANIKE KESKLIIT ⟩ Tallinna vesi tegeleb linlaste varjatud maksustamisega

Kodu.postimees.ee
Copy
Tallinna Vesi.
Tallinna Vesi. Foto: Sander Ilvest / Postimees Grupp

Eesti Omanike Keskliidu juhi Andry Krassi sõnul sunnib AS-i Tallinna Vesi stabiilselt üle 30 protsendi ulatuv brutokasumi marginaal paratamatult küsima, kas pealinna veemonopol tegutseb oma tarbijate huvides, ühtlasi on olukord seda häirivam, et sisuliselt on ettevõttest igal aastal väljavõetavate dividendide näol Tallinna elanike varjatud maksustamisega.

Omanike liit leiab, et omavalitsustele kuuluvate monopoolsete vee-ettevõtete aktsiatega börsil kauplemine ei ole tarbijate huvides, kuna sellisel juhul peab ettevõtte juhtkond teenima kahte isandat – kasumit taotlevat aktsiaomanikku ja teenuse tarbijaid.

Sealjuures näitab Tallinna Vee igasuguse mõistlikkuse piirid ületanud kasumlikkus, et börsihai ja teenuse tarbija huvi tasakaalustamisega ei suuda hakkama saada ka konkurentsiamet. Seetõttu seab omanike liit eesmärgiks saavutada olukord, kus omavalitsuste kontrolli all olevate vee-ettevõtete aktsiatega börsil kauplemine on seadusega keelatud ning ka nende kasumi arvelt makstavatele dividendidele seatakse ranged piirangud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles