PIILU SISSE ⟩ Selgus aasta kodu konkursi rahva lemmik

Kodu.postimees.ee
Copy

Kodukonkursi rahva lemmiku tiitli sai õdus korter uusarenduses.

27-aastase ajalooga kodukonkursi «Aasta kodu» rahvažürii valis oma lemmikuks kodu, mis asub Tallinnas Tondil endise sõjaväelinnaku alal. Selle loonud Karmen Alamets ja Martin Nikolajev lõid aastaga uusarenduse korterisse õdusa pesa.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul asus see kodu juhtima kohe esimestest hääletustundidest alates. «Valge karbina saadud uusarenduse korterit on sageli märksa raskem omanäoliselt kodustada kui ajaloolises majas asuvat,» ütles Pajula, kelle sõnul näitab uusarenduse korterite teatavat sarnasust ka kodukonkurss. «Karmen ja Martin suutsid aastaga luua isikupäraste detailidega kodu, kus oleks justkui ammu sees elatud.»

Ka «Aasta kodu» žürii liikme, Inbanki esindaja Evelin Rahkema sõnul polnud konkursile saadetud fotodelt esimese hooga aru saadagi, et tegu on täiesti uue ehitisega. «Elu» oli korterisse toodud nii sisustuselementide, läbimõeldud valgustuse kui ka nutikate praktiliste lahendustega. «Märksõnadena toon esile trendikuse, hubasuse, soojuse. Näha oli, kuidas noortele ja nende koduloomadele seal meeldib,» ütles ta.

Internetihääletusel selgunud rahva lemmiku preemia on 500 eurot ning selle on välja pannud kodukonkursi peatoetaja Inbank.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab aasta kodu konkurssi juba 27. korda. Seekord osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Teised «Aasta kodu» preemiad avalikustatakse 4. märtsil.

Konkurssi toetavad Inbank, Ryobi, Scandium Kinnisvara, Hektor Light, Expert Eesti, WolfBerry ja Gardena.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles