Kõik algab sellest, millist või mitut spordiala soovitakse harrastada. Tavapärased valikud on korvpall, tennis, võrkpall, rannavõrkpall ja jalgpall. Multispordiväljakute puhul rajatakse lahendusi, kus platsi kate on korraga erinevatele spordialadele sobiv.
Teiseks tuleb hinnata kui palju on koduhoovis vaba ruumi spordiväljaku rajamiseks ning millist lisatööd eeldaks soovitud platsi mõõtude saavutamine. Viimane tähendab maastikukujunduse ettevõtmist – põõsaste ja kivide eemaldamine, puude mahavõtmine, pinnase tõstmine jne. Koduomanik võiks teada sedagi, milline on planeeritud asukohas olemasolev pinnas.
Millele veel peaks tähelepanu pöörama?
Kui lähteülesanne on läbi mõeldud, soovitab Luik ühendust võtta spordiväljakute terviklahendusi pakkuvate ettevõtetega. Läbi tuleks käia järgmised teemad:
• spordiväljakule kattelahenduse valimine
• pinnasetööde (sh drenaaži vajadus) mahu hindamine lähtuvalt valitud kattest
• piirdeaia vajalikkuse hindamine
• spordiinventari valimine
• haljastustööde mahu täpsustamine
• valgustuslahenduse vajalikkuse hindamine
Spordiplatside rajamiseks soovitatud tooted?
Nii lihtsama spordiplatsi kui ka multispordiväljaku rajamisel on mõistlik kaaluda kattena tugevamat plastikkatet (koduhoovi tingimustes paigaldus kivisillutisele või betoonplatsile) või pehmemat kunstmurukatet (paigaldus võimalik graniitsõelmetest rajatud alusele).
Spordiareenid OÜ poolt pakutav Sport Court PowerGame Plus (USA) plastikkate on spordisõbrale koduhoovi spordiplatsi rajamiseks turvaline ja vastupidav valik. Tegemist on Eesti kliimas aastaringselt kasutatava ja praktiliselt hooldusvaba lahendusega.
Kunstmurukattega rajatakse enamasti kahasse tennise- ja jalgpallimänguks sobivaid spordiplatse. Spetsialist oskab lähtuvalt päringust välja pakkuda sobiva toote. Tenniseväljaku rajamiseks tasub kaaluda hübriidliivakatte, näiteks Pavitex TopSand kasutamist. Tegemist on kaasaegse ning hooajaliselt pigem vähe hooldust vajava väljakukatte lahendusega, mis annab väga kvaliteetse tennisemängu kogemuse.