VIIMANE VÕIMALUS ⟩ Käes on maamaksu tasumise tähtaeg

Kristina Kostap
, Postimees Kodu vastutav toimetaja
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Sander Ilvest / Postimees Grupp

1. aprilliks tuleb tasuda kuni 64-eurone maamaks, kokku tuleb maamaks tasuda 350 045 juriidilisel ja füüsilisel isikul kogusummas 28,6 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse.

Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse katteks ettemaksukontole, arvestatakse maamaks sealt automaatselt. Maksukohustuse automaatseks täitmiseks olid eelmise nädala seisuga vajalikud vahendid ettemaksukontol olemas 72 protsendil inimestest, vahendab BNS.

Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 1. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini. Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada.

Kõigil neil inimestel, kelle maamaksu arvutamise alusandmed on olnud esialgsete maksuteadete moodustamise ajal ebatäpsed ja kellele on moodustatud uued maamaksuteated, on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg edasi lükatud – maksetähtaeg on uue maksuteate moodustamisest 30 päeva.

Maamaksuteadetega seotud ja maa maksustamise küsimustega tuleb eraklientidel pöörduda MTA infotelefonile 880 0811 või e-postile eraklient@emta.ee ning äriklientidel infotelefonile 880 0812 või e-postile ariklient@emta.ee. Maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTAst.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles