Kalamaja ja Telliskivi arendused lubavad tänavatele tuua kaks asja

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Tallinnas on juba mõned aastad reegliks, et uusarendused, mis asuvad käidavamate tänavate veerel, peavad esimese korruse jätma äritegevuseks. Arendajale on see sageli küll pikema tasuvusajaga, kuid annab pikas perspektiivis väärtust linnaruumile, millest võidavad kokkuvõttes kõik.

Kaamos Kinnisvara juhatuse liikme Ivar Vahteri sõnul on kinnisvaraarendajatele seatud Tallinna linna nõue olulise liikuvusega piirkondades rajada uusarenduste esimestele korrustele äripinnad, pikaajaline strateegiline plaan, millega elavdatakse tänavaid ja muudetakse tulevikus täielikult seni üsna autokeskselt arendatud linnaruumi.

«Arendajale on see küll väljakutse, aga näiteks Elu Maja projekti kontekstis, mida hetkel Kopli tänava äärde, kiviviske kaugusele Balti jaamast rajame, vaatame sellele väga positiivselt. Kalamaja-Telliskivi-Balti jaama piirkond on teinud läbi hüppelise arengu ning siin on oma roll piirkonda vastutustundlikult arendavatel arendajatel. Ja ka linnal, kes on väga mõistlikul skaalal planeerinud näiteks hiljuti valminud Vana-Kalamaja tänava, mis ongi selle uue suuna väga jõuline sõnum: rohkem ruumi kõigile,» leiab Vahter.

Tagasi üles